Названо головні теми саміту Україна-ЄС

Урсула фон дер Ляєн і Шарль Мішель приїдуть у Київ

Президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн представлятимуть Євросоюз на саміті в Києві.

 

Наступного тижня, 12 жовтня, в Києві відбудеться саміт Україна-ЄС. Українську сторону представлятиме Президент Володимир Зеленський. Від ЄС будуть присутніми президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомлено на сайті Європейської ради в п’ятницю, 8 жовтня.

 

«Саміт підтвердить незмінну прихильність зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, а також непохитну підтримку Євросоюзом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України», — заявили в Брюсселі.

 

Відзначено, що на саміті розглянуть шість основних тем:

 

  • результати, яких було досягнуто в рамках реалізації Угоди про асоціацію з ЄС;
  • подальше посилення економічної інтеграції в різних сферах, зокрема клімат, енергетику, телекомунікації, зв’язок, авіацію, освіту і дослідження;
  • дипломатичні зусилля, які спрямовано на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України;
  • подальше зміцнення співробітництва у протидії гібридним загрозам і боротьбі з дезінформацією;
  • співробітництво в боротьбі з наслідками пандемії;
  • саміт Східного партнерства, який відбудеться 15 грудня в Брюсселі.

 

Раніше в Офісі президента озвучили очікування від саміту Україна-ЄС. Зокрема, на Банковій очікують, що за підсумками саміту буде підписано декларацію, в якій будуть підтверджені європейські перспективи України.

 

Нагадаємо, 8 жовтня Верховна Рада прийняла звернення до Європарламенту і парламентів країн ЄС із закликом визнати перспективу членства України в ЄС. За цю заяву проголосували 304 депутати — конституційна більшість.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.