Названо етапи впровадження накопичувальних пенсій

В Україні мають намір ввести накопичувальні пенсії

Для старту введення накопичувальної пенсійної системи Верховна Рада має прийняти низку законів.

 

Накопичувальні пенсії в Україні планують впроваджувати в три етапи. Про них розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє прес-служба відомства.

 

 

Перший етап передбачає введення обов’язкових пенсійних накопичень.

 

За словами Лазебної, цієї осені парламент планує прийняти в першому читанні відповідний законопроект. Зараз є два законопроекти.

 

«Це проект 2683-3, який доопрацьований Міністерством соціальної політики та зареєстрований народними депутатами у Верховній Раді, і напрацьований на базі нього групою експертів в Офісі простих рішень і результатів проект 2683-д і відповідні податкові зміни. Цей проект ще не зареєстрований, але на базі нього теж можна рухатися далі», — сказала Лазебна.

 

Відзначається, що після консультацій зі Світовим банком Мінсоцполітики разом з Мінфіном опрацьовують такий режим внесків, який забезпечить обов’язкові внески від роботодавців без зростання податкового навантаження і добровільні внески від людини за принципом автозапису зі стимулюючим співфінансуванням від держави.

 

На другому етапу планується введення професійних накопичувальних пенсій для тих, хто працює у важких та шкідливих умовах. Це стосуватиметься невеликої кількості людей, обсяги пенсійних коштів повністю відповідають можливостям фондового ринку, який навіть у поточному стані може задовольнити потреби в інвестуванні.

 

А вже на третьому етапу планують розвивати добровільні пенсійні накопичення. Попередні кроки вимагають зміни законодавства. Але в Україні працює система добровільних пенсійних накопичень. Сьогодні близько 900 тисяч осіб мають накопичення в 60 недержавних пенсійних фондах.

 

За словами міністра, українці вже отримали з НПФ понад мільярд гривень додаткових пенсій.

 

Як повідомлялося, Мінсоцполітики пропонує ввести обов’язкові накопичення для всіх працюючих людей, молодших за 50 років, і добровільні — для людей, старших за 50 років.

 

Згідно з дослідженням Міжнародної організації праці, через 30 років більш як 60% літніх українців не будуть отримувати державні пенсії через відсутність справжньої пенсійної реформи.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.