НАТО закликає РФ припинити ескалацію на Азові

Фото: Думская У НАТО прокоментували ситуацію в Керченській протоці

У Північноатлантичному альянсі заявили, що стурбовані діями Росії, і закликали її забезпечити свободу судноплавства в Чорному і Азовському морях.

 

У НАТО закликали Росію забезпечити свободу судноплавства і доступ до українських портів в Азовському морі, а також покласти край ескалації в регіоні. Відповідний коментар офіційного представника НАТО Оани Лунґеску поширила в п’ятницю, 16 квітня, прес-служба Північноатлантичного альянсу.

 

«Ми стурбовані повідомленнями про те, що Росія планує обмежити доступ до частин Чорного моря і Керченської протоки. Це було б невиправданим кроком і частиною ширшої моделі дестабілізуючої поведінки Росії. Ми закликаємо Росію забезпечити вільний доступ до українських портів в Азовському морі і надати свободу судноплавству», — заявила вона.

 

Лунґеску зазначила, що після незаконної анексії Криму Росія значно збільшила свою військову присутність на півострові і навколо нього.

 

«Триваюча мілітаризація Росією Криму, Чорного і Азовського морів є додатковою загрозою незалежності України і підриває стабільність у всьому регіоні. Ми закликаємо Росію негайно припинити ескалацію, припинити свої провокації і дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань», — закликала представник НАТО.

 

Представник НАТО нагадала, що союзники по Альянсу не визнають і не визнаватимуть незаконну анексію Криму Росією.

 

Вона підкреслила, що НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

Раніше в США заявили, що стурбовані закриттям частини Чорного моря РФ через військові навчання.

 

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що на Азові вступили в протиборство катери РФ і України. Російські катери намагалися перешкоджати українським військовим суднам, які несли бойове чергування.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.