НАТО розпочала великі навчання в Балтійському морі

Baltops 2021

У навчаннях задіяні близько чотирьох тисяч військових з 16 країн НАТО, Фінляндії та Швеції. Маневри включають відпрацювання тактики оборони на випадок кібератак.

Північноатлантичний альянс розпочав у неділю, 6 червня, найбільші міжнародні навчання військово-морських сил Baltops 2021. Навчання проходять в Балтійському морі, пише ТАСС.

Baltops 2021 триватиме до 18 червня і пройде в два етапи. У навчаннях задіяні в цілому 40 військово-морських підрозділів, 60 літаків і близько чотирьох тисяч військових з 16 країн НАТО, Фінляндії та Швеції.

Навчання стартували в Данських протоках, де відпрацьовуються дії у вузьких місцях на морі.

Зазначається, що вперше в історії Альянсу вчення включатимуть відпрацювання тактики оборони на випадок кібернападів.

«У цьому році ми святкуємо 50-е Baltops — вчення, які утворюють основу наших здібностей до співпраці», — заявив командувач навчаннями, віце-адмірал США Джин Блек.

Baltops проводяться щорічно в травні-червні з 1971 року.

Нагадаємо, в Естонії завершилися масштабні навчання Весняний шторм. Вони пройшли в скороченому форматі, щоб запобігти можливому розповсюдженню коронавірусу між учасниками.

Раніше авіація НАТО провела масштабні навчання в Європі. Захід покликаний частково направити послання президенту РФ Володимиру Путіну, стверджують американські ЗМІ.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.