Наступник Меркель "засвітив" бюлетень на виборах

Лашета розкритикували за «засвічений» бюлетень

Арміна Лашета розкритикували за порушення таємниці голосування — він звернув свій бюлетень таблицею назовні.

 

Лідер Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет порушив таємницю голосування, звернувши свій бюлетень таблицею назовні. Про це повідомляє Spiegel в неділю, 26 вересня.

Після публікації фотографій Арміна Лашета з виборчої дільниці, політики, зокрема від SPD — головного суперника ХДС, розкритикували його за порушення таємниці голосування.

«З точки зору дотримання таємності, Лашет — найкращий канцлер для всіх іноземних спецслужб», — заявив екс-депутат SPD Герольд Райхенбах.

У свою чергу уповноважений з нагляду за федеральними виборами (Bundeswahlleiter) заявив, що незважаючи на те, що Лашет порушив таємницю голосування, його бюлетень не буде визнаний недійсним — оскільки вже було кинуто в урну, а факт голосування за власну політсилу не є несподіванкою.

Зазначимо, що Лашет голосував на дільниці у середній школі в Аахені. За словами політика, вибори визначать життя Німеччини на найближчі роки і «кожен голос має значення».

Інші топ-кандидати в канцлери вже проголосували — зокрема, лідер SPD Олаф Шольц і лідер «Зелених» Анналена Бербок. Вони голосували в Потсдамі.

Зазначимо, що соцопитування пророкують перемогу соціал-демократам. За останніми цифрами, вони мають підтримку на рівні 25-26%, ХДС-ХСС — 22-25%, Зелені — 16-17%.

Нагадаємо, що в ФРН сьогодні проходять вибори в бундестаг. Після 16 років при владі, канцлер Німеччини Ангела Меркель свою кандидатуру на вибори не виставляє.

Без Меркель. Що потрібно знати про вибори в Німеччині

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.