Найгірші в ЄС. Ситуація з коронавірусом в Чехії

Порожня Прага — Чехія сильно страждає через коронавірус

За даними Європейського центру попередження і контролю захворювань, зараз в Чехії — найгірша в ЄС і країнах Європейської економічної зони ситуація з коронавірусом.

 

Чехія — єдина країна ЄС, в якій показник захворюваності коронавірусом за останні 14 днів перевищує 1000 випадків на 100 000 населення.

 

Із 1 до 28 березня в Чехії продовжено режим надзвичайної ситуації, пересування жителів країни обмежене межами районів проживання.

 

Всього в Чехії вже 1,2 млн хворих коронавірусом, понад 20 тис. пацієнтів померли.

 

Жорсткий локдаун

 

Із 1 березня жителям країни заборонено не тільки пересуватися між муніципалітетами, за винятком випадків крайньої необхідності, а й навіть ходити один до одного в гості.

 

Влада оголосила про закриття всіх (навіть початкових) шкіл і дитячих садів, а вночі в країні діє комендантська година. Поки цей режим введений на три тижні, але прем’єр-міністр країни вже заявив, що якщо захворюваність не піде на спад, він може бути продовжений і навіть посилений — зокрема, не виключено повне закриття кордонів.

 

Що з вакцинами

 

Чехія зараз є одним з аутсайдерів ЄС за кількістю прищеплених: хоча б одну дозу до 26 лютого там отримали тільки 3,6% населення — з 26 інших членів спільноти нижчі показники тільки в Хорватії, Латвії та Болгарії.

 

Із кінця грудня 2020 року в країні проходить вакцинація від коронавірусу з використанням вакцин виробництва компаній BioNTech, Moderna і AstraZeneca.

 

Але тепер в Чехії розглядають можливість закупівлі російської вакцини Супутник V, яка не сертифікована в ЄС.

 

Президент Чехії Мілош Земан 27 лютого заявив, що за домовленістю з прем’єр-міністром країни Андрієм Бабішем направив лист з проханням про надання вакцини президенту Росії Володимиру Путіну. За словами Земана, йому дали зрозуміти, що це прохання буде виконане. Президент також зазначив, що Чехія розглядає можливість закупівель китайської вакцини Sinopharm — теж ще до її офіційного схвалення на території ЄС, заявивши, що «питання вакцинації стоять вище ідеології».

 

Пізніше прем’єр-міністр Бабіш пояснив такий крок керівництва країни тим, що Чехія «не може дозволити собі чекати» схвалення «Супутника V» від ЕМА.

 

При цьому всього два тижні тому прем’єр заявляв, що в Празі не підуть на використання російської вакцини без санкції агентства, так як у Чехії немає достатньо достовірних даних про її ефективність.

 

Першою країною ЄС, що вже почала використовувати «Супутник V», стала Угорщина — щеплення російською вакциною там почали робити з 11 лютого. Це помітно позначилося на темпах її вакцинації щодо інших країн Європи: на той момент в Угорщині хоча б одну дозу вакцини отримали 3,2% населення, а до 26 лютого ця кількість досягла 5,8% (плюс 2,6 процентного пункту за два тижні ).

 

Словаччина вже теж зареєструвала вакцину Супутник V.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.