На вулкані на Пальмі відкрилася нова тріщина

На вулкані на Канарах відкрилася нова тріщина

Утворилися два нових потоки лави. Вони є набагато меншими за попередні, але поки невідомо, якими вони будуть.

 

На вулкані Кумбре-В’єха на острові Ла-Пальма відкрилася нова тріщина. Про це повідомляє El País у п’ятницю, 1 жовтня.

 

Нова тріщина відкрилася близько 2:20 ночі, вона утворила два нових потоки лави, хоча вони є набагато меншими за попередні.

 

Так є вже три тріщини, а також основний кратер — четверте джерело виверження лави. Раніше найбільше лави вивергалося із тріщини, яка відкрилася минулого тижня.

 

Один з потоків лави рушив на північ від основного і загрожує місту Лос-Льянос-де-Аридане, який є найбільший на острові. Жителів сусіднього з ним Тодоке евакуювали невдовзі після початку виверження, потік лави поглинув більшу частину його території.

 

На цей момент невідомо, якими будуть нові потоки лави, але найвірогідніше вони зіллються з руслом попереднього.

 

 

Нагадаємо, 19 вересня на Пальмі почалося виверження вулкана Кумбре-В’єха в районі населеного пункту Ель-Пасо. З кратера триває активний викид вулканічних матеріалів. Потоки лави вже зруйнували 855 будинків і ще 126 частково пошкодили. З міркувань безпеки було евакуйовано більше 6 тисяч осіб. До теперішнього часу ніхто не постраждав.

 

На Канарах лава з вулкана утворила новий півострів в океані. Початковий вплив розплавлених гірських порід є руйнівним для флори і фауни, але в довгостроковішій перспективі він може бути корисним, відзначили вчені.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.