На Банковій не бачать конкретних кроків проти ПП-2

Фото: Пресс-служба президента Украины Сергій Никифоров нагадав, що є необхідність знати конкретику про Північний потік-2

Україна не почула найцікавішого за підсумками переговорів президента США і канцлера Німеччини, відзначив Сергій Никифоров.

 

Президент Володимир Зеленський відзначає, що відсутні конкретні кроки лідерів США і Німеччини із приводу протидії загрозам, які можуть бути від запуску російського газопроводу Північний потік-2. Про це сказав прес-секретар глави держави Сергій Никифоров у п’ятницю, 16 липня.

 

«Президент України Володимир Зеленський вітає зусилля президента США Джо Байдена і Федерального канцлера Німеччини Анґели Меркель щодо врегулювання кризи, яка утворюється через реалізацію проекту Північний потік-2, проте відзначає відсутність конкретних кроків із протидії загрозам від запуску цього трубопроводу», — заявив Никифоров на брифінгу в Офісі президента.

 

 

 

За словами Никифорова, на Банковій вдячні Німеччині і США, що вони підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, а також за заяви лідерів цих країн, що не можна дозволити Росії використовувати Північний потік-2 як зброю та що Україна навіть після того, як закінчиться дія контракту на транзит газу, який є чинним з Росією, має і далі бути транзитною стороною.

 

«Правда, ми не почули найцікавішого: як сторони будуть намагатися це забезпечувати. Конкретики, яку вимагає Президент Володимир Зеленський, ми не почули», — відзначив Нікіфоров.

 

Він нагадав, що Байден і Меркель підписали спільну декларацію, в якій пообіцяли захищати «права і гідність всіх людей та протистояти несправедливості і нерівності всюди, де це станеться».

 

«Президент України сподівається, що саме так це і буде. І що найпотужніша країна світу і найпотужніша країна Європи залишаться вірними своїм деклараціям, своїм зобов’язанням і принципам. І вони не проміняють їх на якісь короткострокові комерційні інтереси», — додав Никифоров.

 

Раніше Зеленський назвав ПП-2 темою для «Нормандії». Він нагадав, що не варто забувати про ризик, що Україна може бути відключена від газу.

 

Також повідомлялося, що Оператор ГТС назвав прийнятну компенсацію Україні за Північний потік-2.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.