МЗС відреагувало на газовий контракт Угорщини і РФ

Фото: Facebook/Szijjarto Peter Контракт підпишуть глава МЗС Угорщини Петер Сіярто (ліворуч) і керівник Газпрому Олексій Міллер

Це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, вважають у Києві.

 

Україна здивована і розчарована рішенням Угорщини підписати новий довгостроковий контракт із російським концерном Газпромом на поставку газу в обхід української території. Про це йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у понеділок, 27 вересня.

 

«Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля і на шкоду національним інтересам України та українсько-угорським відносинам, не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року», — говориться в заяві.

 

 

 

У МЗС підкреслюють, що Угорщині і надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.

 

«З жалем відзначаємо, що це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль і енергії особисто міністрами закордонних справ України та Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сіярто», — йдеться в заяві.

 

У МЗС нагадали, що 29-30 вересня в Будапешті мало відбутися п’яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням глав МЗС двох країн. Українська сторона ретельно готувалася до нього, небезпідставно розраховуючи, що цей захід стане черговим позитивним кроком у двосторонніх відносинах.

 

«Сьогодні МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії на більш пізній термін, оскільки угорсько-російська газова угода матиме істотний вплив на енергетичну безпеку України та Європи, створює нові обставини, які вимагають всебічного аналізу ризиків і загроз, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати його негативні наслідки», — вказали у прес-службі.

 

Україна також звернеться до Єврокомісії з надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди з європейським законодавством у сфері енергетики.

 

Нагадаємо, в кінці серпня повідомлялося, що Угорщина і Росія досягли нової угоди про постачання газу, яка набуде чинності з 1 жовтня 2021 року. Вона розрахована на 15 років з можливістю зміни обсягів закупівлі газу через 10 років. Газпром щорічно поставлятиме 4,5 млрд кубометрів газу в Угорщину через Сербію і Австрію. Контракт мають підписати 27 вересня в Будапешті.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.