МЗС РФ: Прихід талібів до влади - це реальність

Фото: facebook.com/MIDRussia Захарова каже, що РФ тільки констатує факти щодо Афганістану

У Росії не робили схвальних заяв з приводу зміни влади в Афганістані, заявила Захарова.

 

Світу доведеться враховувати факт того, що до влади в Афганістані прийшов «Талібан», заявила в четвер, 19 серпня, представник МЗС РФ Марія Захарова, пише ТАСС.

 

 

«Прихід талібів до влади в Кабулі — це реальність, яку, безумовно, світовій спільноті слід враховувати при вибудовуванні подальших взаємин з Афганістаном», — сказала вона.

 

За словами Захарової, президент Ашраф Гані, який залишив країну, «несе відповідальність за те, що сталося».

 

«Протягом останніх трьох років він мав у своєму розпорядженні всі можливості для того, щоб забезпечувати успіх міжафганського мирного процесу і сприяти плавному формуванню інклюзивного уряду за участю всіх етнополітичних сил країни, однак цей шанс був втрачений», — сказала вона.

 

Також представник МЗС РФ зазначила, що таліби взялися за наведення порядку і «демонструють настрій на діалог із впливовими афганськими політичними лідерами».

 

Крім того, «Талібан» дав Росії гарантії безпеки з питання організації чартерних рейсів для бажаючих покинути Афганістан росіян. Захарова додала, що РФ також готова перевезти громадян Афганістану, які бажають залишити країну.

 

Вона відповіла на питання про те, що з боку Москви виходить позитивна риторика на адресу талібів.

 

«Російські офіційні особи ніколи не висловлювалися в тому дусі, про який ви говорили. Ніколи не робили ніяких схвальних заяв з приводу зміни влади в Афганістані. Ми фіксуємо реальність, було б дивно, якби ми її не помічали», — сказала вона.

 

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва не поспішає з визнанням «Талібану».

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.