МОЗ пояснило ситуацію із зіпсованою вакциною

У МОЗ кажуть, що вакцини не зіпсувалися

У Харкові було зафіксовано порушення холодового ланцюга транспортування понад дев’яти тисяч доз вакцин. У МОЗ кажуть, що проблема в трекері.

 

У МОЗ заявляють, що в Харкові була зіпсована не партія вакцин від коронавірусу Pfizer, а трекер у контейнері, де вона перевозилася. Про це в четвер, 15 липня, заявив заступник міністра з питань європейської інтеграції Олександр Комаріда.

 

«Під час транспортування вакцини в Харківську область і під час її приймання деякі трекери показували неправильну температуру. На рівні області було прийнято рішення повернути партію вакцини на Національний склад Держпідприємства Укрмедпостач», — заявив він.

 

Держпідприємство проводить з цього приводу власне розслідування, а МОЗ проведе свою перевірку.

 

«Ми чекаємо ще деякі документи, але попередньо можна сказати, що трекери в термобоксах з вакцинами показували неправильну температуру. Через те, що їх технічні характеристики не відповідали умовам використання», — говорить Комаріда.

 

Він пояснив, що при транспортуванні вакцини проводиться подвійний моніторинг температури: в боксах і в кузові автомобіля. За попередніми даними, відхилень у температурному режимі в кузові авто не було виявлено.

 

Заступник міністра не виключив, що цю партію вакцин ще можуть використовувати для вакцинації населення після перевірки.

 

Комаріда звернув увагу на те, що подібні ситуації з вакциною Pfizer стаються по всьому світу.

 

У разі підтвердження того, що холодовий ланцюг перевезення вакцини було порушено, то її утилізують, а винних покарають. При цьому точну кількість доз вакцин він не назвав.

 

Також заступник міністра зазначив, що в Україні ще не було офіційно зафіксовано жодного порушення холодового ланцюга при транспортуванні вакцини від коронавірусу.

 

Напередодні ЗМІ повідомили, що регіони України отримують вакцину Pfizer з грубими порушеннями умов зберігання. Стверджувалося, що таким чином було розподілено 38 тисяч доз.Також було оприлюднено відео, на якому видно, що в Харків вакцина Pfizer надійшла без спеціального контейнера, без холодових елементів. Внутрішній трекер зареєстрував плюсову температуру. При цьому виробник наполягає на спеціальному температурному режимі — від мінус 60 до мінус 80 градусів за Цельсієм.

 

Як уточнили в Харківській ОДА, при отриманні вакцин на складі було зареєстровано порушення холодового ланцюга транспортування вакцини у двох контейнерах — 9360 доз.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.