Молдова: Викрадачі судді Чауса виїхали в Україну

Фото: УНН Викрадачі Чауса виїхали в Україну

Молдавські правоохоронці затримали одного з підозрюваних у викраденні. Листування про його організацію велося українською.

 

Глава МВС Молдови Павло Войко заявляє, що українського суддю-втікача Миколу Чауса викрали українці, одного з підозрюваних затримали, повідомляє в понеділок, 5 квітня, Newsmaker.

 

 

«Поки рано говорити про звинувачення, у нас тільки один затриманий. Але ми вже знайшли машини, якими користувалися викрадачі, зібрали відбитки пальців, знайшли їх листування, встановили особи деяких викрадачів і їх маршрут», — розповів Войко.

 

За його словами, викрадення здійснили іноземці, які виїхали з Молдови в Україну.

 

При цьому міністр заявив, що листування організаторів злочину велося українською мовою.

 

«Чаус — громадянин України, проти якого в 2016 році в Україні порушили кримінальну справу за підозрою у хабарництві в особливо великих розмірах. У 2017 році Чаус незаконно перетнув молдовський кордон і попросив у республіці політичного притулку. Йому відмовили, але він опротестував рішення влади в суді. Зараз справу розглядає Вища судова палата. Українські правоохоронці неодноразово зверталися до нас із запитами про висилку Чауса, але поки у нього статус прохача притулку, ми не можемо його депортувати. При цьому він може вільно подорожувати по країні і виїжджати за кордон», — розповів Войко.

 

Про викрадення Чауса стало відомо 3 квітня. Група невідомих озброєних чоловіків викрали його в центрі Кишинева. З тих пір його викрадачі не виходили на зв’язок з вимогами.

 

Відзначимо, 15 березня Чаус отримав остаточну відмову в наданні політичного притулку в Молдові.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.