Місія НАТО посилила патрулі в Косові

Військові НАТО на кордоні Косова і Сербії

Між Косовом і Сербією розгорівся новий конфлікт, НАТО посилює присутність на кордоні.

 

Миротворча місія під керівництвом НАТО в Косові (KFOR) збільшила патрулювання через напруженість із Сербією, яка тільки зросла, повідомляє Bloomberg у понеділок, 27 вересня.

 

 

 

«KFOR уважно стежить за ситуацією на всій території Косова і зосереджена на виконанні свого мандата. KFOR збільшила кількість і тривалість патрулів по всьому Косову, навіть північну частину Косова», — йдеться в заяві сил НАТО.

 

Напруженість між Косовом і Сербією зросла минулого тижня після заборони, яка почала діяти в Косові для в’їзду автомобілів із сербськими номерами без тимчасової роздрукованої реєстрації. Серби, які живуть на півночі Косова, у відповідь заблокували дороги біля прикордонних переходів, тоді Косово перекинуло туди спецпризначенців.

 

У свою чергу, Президент Сербії Александер Вучич заявив про готовність застосувати армію, щоб захистити сербів у Косові.

 

Косово, більше 90% населення якого є етнічні албанці, проголосило незалежність від Сербії в 2008 році. Белград досі вважає цей край частиною Сербії. Незалежність Косова також не визнали кілька членів ЄС, Росія та Китай. Україна теж не визнає незалежність Косова, але з минулої осені визнає його паспорти.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.