Мін'юст відповів РФ на "арешт" українських суден

Фото: facebook.com/pg/navy.mil.gov.ua У Мін’юсті відповіли на погрози російського ЗЕБу

В українському міністерстві кажуть, що Стокгольмський арбітраж ще не прийняв рішення по суті.

 

Стокгольмський арбітраж, який розглядає позов російського Зовнішекономбанку проти України про продаж Промінвестбанку, ще не виніс рішення по суті, а Україна ще не одержувала ніяких документів від суду Британських Віргінських Островів про арешт українського рибопромислового флоту. Про це з посиланням на Мін’юст України повідомляє LIGA.net у середу, 23 грудня.

 

«По-перше, арбітражний суд (у Стокгольмі, — ред.) в зазначеній справі ще не прийняв рішення по суті. По-друге, щодо двох окремих рішень арбітражу від 10.04.2020 необхідно відзначити, що для їх виконання на території України такі рішення повинні пройти спеціальну процедуру, визначену міжнародним правом», — сказали в Мін’юсті.

 

Йдеться про рішення суду, за яким Україна має відшкодувати витрати, понесені в ході арбітражного розгляду. При цьому рішення суду повинні пройти процедуру, згідно з Нью-Йоркською Конвенцією про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень, однак ВЕБ не ініціював відповідних процедур в Україні.

 

У той же час, якщо Стокгольмський суд винесе рішення не на користь України, Мін’юст вивчить можливості його анулювання, але якщо такі можливості будуть, рішення суду буде оскаржено в суді Швеції, додали в міністерстві.

 

Нагадаємо, що РФ намагається заарештувати рибопромисловий флот України. Російський Зовнішекономбанк домагається арешту майна України за кордоном у справі про продаж Промінвестбанку.

 

Раніше Київський апеляційний суд відмовив російському Зовнішекономбанку у визнанні рішення Стокгольмського арбітражу про зупинку примусового продажу 99,77% акцій Промінвестбанку.

 

При цьому Стокгольмський арбітраж зобов’язав Україну відшкодувати ЗЕБу витрати на розгляд за інвестиційним спором. Як зазначає видання, після відмови України добровільно виконати рішення його привів у виконання Східно-Карибський верховний суд Британських Віргінських островів.

 

Відзначимо, в листопаді Національний банк дозволив власнику ТАСкомбанку Сергію Тігіпку купити 100% ТОВ Фінансова компанія Фортіфай, якій належать 99,77% акцій Промінвестбанку.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.