Мінсоцполітики презентувало концепт системи пенсійних накопичень

Фото: Корреспондент.net Українці зможуть без обмежень у будь-який момент переводити свої накопичення з одного авторизованого суб’єкта в інший

Доопрацьовані редакції проектів законів міністерство вже направило до комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

 

Міністерство соціальної політики презентувало законопроекти про введення загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні. Презентація відбулася в Офісі простих рішень і результатів Національної ради реформ, повідомляє прес-служба Кабміну.

 

Зазначено, що допрацьовані редакції проектів законів міністерство вже направило до комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

 

 

Ці документи розширюють охоплення системою пенсійних накопичень людей з незахищених категорій та зменшують гендерний розрив у розмірі пенсій, включають до числа учасників системи людей, які доглядають за непрацездатними родичами, є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, патронатного вихователя.

 

Оновлену систему накопичень хочуть ввести без підвищення навантаження на бізнес і людей, а за рахунок зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та зменшення ставки податку з доходів фізичних осіб.

 

Документи пропонують українцям можливості управляти своїми пенсійними накопиченнями через «єдине вікно» з множинними точками доступу. Громадянин зможе вибирати авторизований пенсійний фонд, змінювати його, отримувати інформацію про стан свого рахунку і здійснені операції.

 

«Надавати та отримувати іншу інформацію з використанням телекомунікаційних мереж через будь-який пристрій, у тому числі шляхом інтеграції Єдиного соціального реєстру з Єдиним державним веб-порталом електронних послуг Дія, або при особистому зверненні до адміністратора Єдиного соціального реєстру або відповідного авторизованого фонду», — йдеться в повідомленні.

 

Українці отримають право без обмежень у будь-який момент переводити свої накопичення з одного авторизованого суб’єкта в інший.

 

Збір, зберігання та обробка даних про пенсійні накопичення громадян буде під повним контролем держави в Єдиному соцреєстрі в межах Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

 

Пропонується визначити основним видом виплат у системі накопичень довічну виплату в розмірі не менше одного прожиткового мінімуму.

 

Передбачено право громадянина самостійно обирати вид виплати (довічна, одноразова, на певний термін) на суму, що перевищує необхідну для виплати довічної пенсії в розмірі прожиткового мінімуму.

 

Крім того, в ряді випадків людина зможе забрати свої накопичення одноразово, незалежно від віку.

 

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що пенсії в Україні через 30 років можуть знизитися майже удвічі, а то й впроваджувати накопичувальну пенсійну систему.

 

Відзначимо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що закон про накопичувальну пенсійну систему в Україні буде прийнятий вже в 2021 році.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.