Мінськ готовий до переговорів із Заходом

Фото: belta.by Глава МЗС Білорусі Володимир Макей

Влада Білорусі заявляє про зацікавленість в діалозі з країнами Заходу і має намір відповісти на санкції.

Глава МЗС Білорусі Володимир Макей заявив про готовність Мінська до діалогу із Заходом. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу RT.

«Ми зацікавлені в тому, щоб будь-які конфлікти вирішувалися шляхом спокійного, нормального, як зараз модно говорити, інклюзивного діалогу. Це стосується і внутрішньополітичної ситуації, це стосується і нашої готовності до діалогу на зовнішньому контурі. Ми і зараз готові сідати за стіл переговорів з будь-яким нашим партнером, які виявлять бажання щодо цього, але, на жаль, поки ми не чуємо жодного здорового голосу в хорі колективного Заходу», — сказав він.

Макей запевнив, що Білорусь «ніколи не була і не збирається бути джерелом напруженості».

«Ми завжди говорили, що ми зацікавлені в діалозі. Ми завжди лише відповідали на ті рестриктивні заходи, які наші партнери вжили щодо Білорусі», — наголосив Макей.

Він додав, що Мінськ готовий «обговорювати конкретні напрямки взаємодії, якщо з боку партнерів буде щира відвертість до такого роду діалогу».

«Ми хочемо мати збалансовані відносини з усіма. Але водночас ми прекрасно розуміємо, що є держави, партнери, з якими ми просто зобов’язані мати більш тісні відносини, наприклад, Росія», — сказав Макей.

Також він пообіцяв «відповідати» на санкції щодо Білорусі.

Нагадаємо, наприкінці червня Євросоюз, Британія і США ввели санкції проти білоруських компаній у відповідь на примусову посадку літака Ryanair і затримання журналіста Романа Протасевича.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.