Меркель і Путін обговорили Україну, Афганістан і газ

Зустріч Анґели Меркель і Володимира Путіна

Переговори тривали майже три години і пройшли за зачиненими дверима. На зустрічі обговорювали, зокрема, Україну.

 

Переговори канцлера ФРН Анґели Меркель і президента Росії Володимира Путіна завершилися. Зустріч пройшла в п’ятницю, 20 серпня, в Кремлі. Це перша очна зустріч політиків з початку пандемії, пише ТАСС.

 

Загалом переговори тривали майже три години і пройшли за зачиненими дверима.

 

На початку зустрічі глава Кремля назвав Німеччину одним з основних партнерів Росії. Канцлер відповіла, що підтримання діалогу з Москвою, незважаючи на розбіжності, є правильним.

 

У зустрічі з російської сторони також брали участь глава МЗС Сергій Лавров, з німецької — офіційний представник уряду Штеффен Зайберт і керівник групи зовнішньої політики і політики безпеки Відомства федерального канцлера Ута Крістіна Байнгофф.

 

Зустріч переважно пройшла за зачиненими дверима.

 

Політики, зокрема, обговорювали ситуацію на Донбасі, Афганістан, а також транзит газу і Північний потік-2.

 

Що стосується України, то, за словами канцлера, в процесі врегулювання ситуації на Донбасі «спостерігається стагнація», процес необхідно оживити.

 

Меркель також заявила, що Німеччина підтримує територіальну цілісність України.

 

Російська сторона попросила Меркель, щоб вона під час візиту в Київ вплинула на українську владу «в плані виконання ними своїх зобов’язань».

 

«Складається враження, що керівництво цієї країни [України] вирішило в принципі відмовитися від мирного вирішення ситуації. У цьому зв’язку ще раз просимо шановного федерального канцлера, разом з урахуванням майбутнього візиту в Київ, вплинути на українську сторону в плані виконання всіх узятих на себе раніше зобов’язань», — заявив Путін.

 

У Росії завжди будуть радими бачити Меркель як бажаного гостя, навіть після того, як вона складе повноваження канцлера ФРН, додав наприкінці зустрічі Путін.

 

Востаннє Меркель відвідувала РФ з офіційним візитом у травні 2018 року. Вона зустрічалася з Путіним у Сочі.

 

Нагадаємо, німецький канцлер прибула в Росію із прощальним візитом.

 

Раніше Путін розповів про стосунки з Меркель.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.