Мер Маріуполя закликав накрити місто Залізним куполом

Маріуполь потрібно захистити ізраїльським Залізним куполом, вважає мер

Купол стане гарантією безпеки в місті та гарантуватиме безпеку авіапольотів, стверджує Бойченко.

 

Глава міськради Маріуполя Вадим Бойченко запропонував встановити в місті аналог ізраїльської системи протиракетної оборони (ППО) Залізний купол. Про це йшлося в ході виступу чиновника в ефірі телеканалу МТВ.

 

Профінансувати проект мер запропонував з тих коштів, які США виділяють Україні на посилення обороноздатності.

 

«У липні-серпні вони (фахівці з Ізраїлю — ред.) обіцяли приїхати з візитом до Маріуполя. Ми знаємо вартість цього проекту. Але ми знаємо, що уряд США регулярно допомагає в посиленні обороноздатності України і виділяє фінансовий ресурс. Давайте із цих 300 мільйонів євро або доларів направимо частину на безпеку польотів в Маріуполь», — сказав Бойченко.

 

Він пояснив, що купол стане гарантією безпеки в місті та безпеки авіапольотів, які можуть відкрити після реконструкції аеропорту в Маріуполі.

 

«Ми зможемо відкрити узбережжя Азовського моря для всієї України. Потрібно відкривати внутрішні рейси, щоб Маріуполь зв’язати з Києвом, Львовом, Одесою — всієї Україною», — додав чиновник.

 

Залізний купол — це мобільна всепогодна система протиповітряної оборони, розроблена в Ізраїлі для захисту від ворожих ракетних ударів. Система здатна перехоплювати і знищувати тактичні некеровані ракети і артилерійські снаряди, випущені з відстані від чотирьох до 70 кілометрів.

 

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Андрій Таран заявив, що в планах відомства придбати в Ізраїля систему ППО типу Залізного купола.

 

Щит Ізраїлю. Як працює ППО Залізний купол

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.