Медведчук розкритикував законопроєкти про Конституційний суд

Віктор Медведчук, скріншот з відео

Віктор Медведчук, скріншот з відео

Неконституційними є і законопроект Президента України Володимира Зеленського про розпуск Конституційного Суду України, і законопроект про відновлення законодавчих норм, які були визнані Конституційним Судом неконституційним, поданий і підписаний багатьма фракціями з ініціативи Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів, заявив голова політради партії «опозиційна платформа – за життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

«Обидва ці законопроекти не можуть бути прийняті, тому що вони порушують Конституцію», – був категоричний політик.

Крім того, зазначив Медведчук, ці законопроекти створюють підстави для притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто буде за них голосувати і підтримувати їх.

«Конституційна криза, яка створена владою в особі Президента, — штучна, як такої її не існує. Конституційний Суд визнав неконституційними ряд норм. Ці норми необхідно відновити законодавством, але не для того, щоб їх повторювати і дублювати, а для того, щоб врахувати висновок Конституційного Суду і врегулювати на правовому рівні таким чином, щоб це відповідало Конституції», – роз’яснив лідер ОПЗЖ.

Тому, переконаний парламентарій, вихід із ситуації, що склалася один: розробити законодавство для заповнення правової прогалини в тій частині, де Конституційний Суд України визнав ці норми неконституційними, внести до зали Верховної Ради і прийняти відповідне рішення.

«А не приймати закони, з яких один пропонує розпустити Конституційний Суд, а інший – відновити дію окремих норм закону. Такого поняття в законодавстві і в повноваженнях Верховної Ради немає. Не можна відновлювати те, що визнано неконституційним. Необхідно відновлювати таким чином, щоб це не суперечило Конституції. До цього наша фракція і закликає», — підсумував Віктор Медведчук.

Раніше лідер ОПЗЖ заявити, що рішення Конституційного Суду України, який визнав незаконною ліквідацію Верховного Суду України, зупиняє правове свавілля нинішньої влади. На думку політика, дане рішення поставило хрест на спробах влади зробити кишеньковим правосуддя в Україні.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.