Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

Голова політради партії » опозиційна платформа — за життя», народний депутат Віктор Медведчук під час візиту на Рубіжанський картонно-тарний комбінат відповів на запитання журналістів щодо опитування, яке ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Зокрема, політик зазначив, що вільні економічні зони (одна з тем опитування Президента, – Ред.), – дуже серйозне питання.

«На початку 2000-х в України було найвище зростання економіки. У 2004 році він був рекордним в Європі – 12.4 %. У 2005 році, коли до влади прийшли Ющенко і Тимошенко, він обвалився до 2.6 %, за рік. А в 2003 – му-10 %. Передувало цьому створення 12 вільних економічних зон в Україні», — нагадав Медведчук.

У ті часи Віктор Медведчук був першим заступником Голови Верховної Ради і проводив законопроекти, що стосувалися багатьох регіонів і на Сході, і на Заході, і в центрі України.

«Ми тоді ввели інститут вільних економічних зон. Для того, щоб збирати податки, інвестувати, створювати нові робочі місця. Треба зробити так, щоб заповзятливі люди, які мають активи, вклали гроші і розвивали бізнес, результат якого буде впливати на економіку і на відрахування в державні фонди, починаючи з Пенсійного і закінчуючи податками в місцеві бюджети», – продовжив парламентарій. 

Потім, зазначив нардеп, від цієї ідеї відмовилися.

«Сьогодні Зеленський взяв наш (ОПЗЖ, – Ред.) мирний план, тому що в Мінських угодах є чотири закони, які необхідно прийняти: Про амністію, про особливий статус, спеціальний закон про вибори і зміни до Конституції. Ми запропонували п’ятий: закон про вільну економічну зону Донбасу. Ця пропозиція була ще на початку 2016 року. Я пропонував це Порошенку (екс-президенту України, — Ред.), він на якомусь етапі зі мною погоджувався, а в березні 2017 року ввів економічну блокаду, нібито торгівля на крові мати місце не може. Ось вам і вся вільна економічна зона», — сказав далі народний депутат.

Сьогодні, констатував політик, Володимир Зеленський знову «вхопився» за вільну економічну зону.

«Одні кажуть, тому що влада хоче протиставити це так званому особливому статусу ОРДО і ОРЛО. Інші, що цим вони хочуть «зав’язати» сьогодні бізнес. Навіщо їм закон? Скасуйте указ Президента і рішення РНБО від 17 березня 2017 року, зніміть економічну блокаду. Наша партія два роки поспіль пропонує в якості внесення змін до бюджету формулу наповнення дохідної частини бюджету, ми говоримо, що зняття економічної блокади — це від 2,5 до 3% ВВП. Це-мільярди доларів додатково. Почніть з цього», — пропонує Віктор Медведчук.

Парламентарій упевнений в тому, що зона вільної торгівлі на Донбасі, про яку давно говорить ОПЗЖ, сьогодні дозволила б забути про так звану лінію зіткнення, тому що бізнес знайшов би свої шляхи, зміг би організуватися таким чином, що і Політика державної влади, і реалізація цієї Політики привели б до миру.

«Зеленський зараз чомусь згадав про це і починає міркувати: «вільна економічна зона на Донбасі…» у Донецькій області з непідконтрольного боку живе 3,7 млн осіб, у Луганській – один з невеликим мільйон. На підконтрольній-500 тисяч осіб не беруть участь у виборах. За них вирішуватимуть в Івано-Франківську,у Львові? Де вирішуватимуть за цю вільну економічну зону? Якщо ти хочеш запитати, то розкажи, що це буде за зона, щоб люди розуміли, про що йде мова. Вільна економічна зона — це серйозний механізм для підняття економіки в будь-якій країні, тому треба йти цим шляхом, але не заради піару. Адже це опитування для того, щоб залучити людей на вибори», – резюмував лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук.

 

Джерело: https://video-ua.112.ua/medvedchuk-pro-zniattia-rosiiskykh-sanktsii-z-ukrainskykh-pidpryiemstv-nashe-zavdannia-shchob-u-liudei-bula-robota-i-zarplata-334428.html

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.