Політик підкреслив, що ті чиновники, які сьогодні намагаються переписати історію негідні перебувати на своїх місцях.

Медведчук: Влада хоче хоче заборонити будь-яку згадку терміна "Велика Вітчизняна війна" у школах

Нинішня влада робить все, щоб стерти з пам’яті українців події Великої Вітчизняної війни та подвиг їхніх предків. Про це в ході візиту до Кривого Рогу заявив голова політради партії «Опозиційна платформа — за життя» Віктор Медведчук.

«Я зараз буду говорити якраз про історичну пам’ять, про нехтування історичної пам’яті, пов’язаної з Великою Вітчизняною війною, з тими, хто переміг, з ветеранами та учасниками бойових дій, тисячі яких ще залишаються жити в Україні. Я вам наведу такий приклад показовий. Ось сьогодні вранці, коли я їхав в аеропорт, для того, щоб прилетіти разом з Вадимом Зіновійовичем до вас, мені дали копію одного листа Міністерства освіти України за підписом якоїсь Любомири Мандзій.

Це заступник міністра, людина з нацистськими поглядами, сміливо можна про це стверджувати, яка заявила про те, що необхідно провести нараду з усіма педагогами на предмет викладання історії в школах України. При цьому пропонуються наступні терміни: історичний період, починаючи з 1919 по 1991 Рік вважати окупацією України з боку Радянського Союзу. Тобто це роки радянської окупації. Термін «Велика Вітчизняна війна» не вживати.

Третє. Притягувати до відповідальності недбайливих вчителів, до адміністративної, дисциплінарної, аж до звільнення їх з роботи, якщо вони будуть порушувати ось ці принципи», — зазначив він.

Політик підкреслив, що ті чиновники, які сьогодні намагаються переписати історію негідні перебувати на своїх місцях.

«Вдумайтеся! Я це говорю сьогодні в Кривому Розі. Це відбувається не при Порошенку. Це вже відбувається при Президентові Зеленському. Я зараз не буду розповідати про ті блюзнірські методи і дії з дискримінації російської мови. Але ось ми сьогодні знаходимося біля святого місця, біля могили, поховання, біля Вічного вогню, і в цей час в країні відбуваються події, які хочуть не просто викреслити, а перекреслити ту перемогу, той період життя України у складі Радянського Союзу. Це роблять люди, які нікчемні за своєю освітою, які не гідні того, щоб перебувати на посадах. Але команда Зеленського привела саме таку команду у владу», — зазначив Віктор Медведчук.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.