Макрон висловився про продовження боротьби з ІД

Президент Франції Еммануель Макрон

Лідер Франції в Багдаді заявив, що загроза від ІДІЛ зберігається, і Франція прихильна боротьбі з ним.

 

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що загроза від терористичної організації «Ісламська держава», як і раніше, зберігається, і Франція готова продовжувати підтримку Іраку в боротьбі з нею. Про це він сказав у суботу, 28 серпня, на спільній з прем’єр-міністром Іраку Мустафою аль-Казимі прес-конференції, повідомила прес-служба Єлисейського палацу.

 

«ІД втратили території в 2017 році, завдяки хоробрості іракських збройних сил і підтримки міжнародної коаліції. Але не можна послаблювати пильність, оскільки ІД все ще залишається загрозою, і я знаю, що для вашого уряду боротьба з терористами залишається пріоритетом», — заявив Макрон.

 

Французький лідер прибув з візитом до Іраку для участі в Багдадській конференції зі співробітництва і партнерства, в якій візьмуть участь лідери і представники країн Близькосхідного регіону, а також Франції та Японії. Крім підтримки стабільності і безпеки в регіоні на зустрічі будуть обговорюватися питання надання допомоги Іраку в проведенні намічених на жовтень загальних виборів, зусилля з відновлення зруйнованого за роки війн у країні, а також боротьба з тероризмом і екстремізмом.

 

За словами Макрона, сам факт організації такого заходу — це перемога.

 

«Ми змогли зібрати за одним столом глав держав та урядів, які іноді навіть не розмовляли один з одним, щоб вони могли знову співпрацювати і разом шукати вирішення для регіону», — сказав він, виступаючи на прес-конференції з президентом Іраку Бархамом Салехом.

 

Як повідомили в суботу в Єлисейському палаці, крім участі в конференції, Макрон планує відвідати Мечеть Аль-Казимія в Багдаді. Також французький лідер побуває в Мосулі, де зустрінеться з представниками християнської громади і відвідає місцевий університет. Заключна частина візиту пройде в місті Ербіль в Іракському Курдистані, де зустрінеться з колишнім главою цього автономного регіону Масудом Барзані і представниками курдських формувань пешмерга.

 

Раніше повідомлялося, що США знищили бойовика ІД в Афганістані. Удар був нанесений за допомогою безпілотного літального апарату.

 

В ІД розповіли, як влаштували теракт у Кабулі

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.