Лукашенко заявив, що посол у Латвії мав "набити морду" меру Риги

Фото: president.gov.by Лукашенко розкритикував послів Білорусі

У відповідь на заміну червоно-зеленого прапора на історичний — біло-червоно-білий — посол Білорусі мав побити мера Риги і міністра закордонних справ Латвії.

 

Олександр Лукашенко розкритикував посла Білорусі в Ризі за те, що той не відреагував «по-чоловічому» на інцидент з білоруським прапором у Литві, і не «набив морду» главі МЗС Литви і голові Ризької думи. Про це він заявив на нараді у вівторок, 20 липня, повідомляє прес-служба президента.

 

Нагадаємо, інцидент стався 24 травня в Ризі. Тоді біля готелю Radisson Blu Hotel Latvija, де вивішені прапори країн-учасниць чемпіонату світу з хокею, державний прапор Білорусі був замінений на історичний біло-червоно-білий. Прапор замінили міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич і голова Ризької думи Мартіньш Стакіс. Мер Риги зазначив, що цей жест — ініціатива Ризької думи, яку їй довірила білоруська опозиція, а мета цього жесту — висловити підтримку всім, хто піддається репресіям з боку режиму Лукашенка.

 

 

«Якщо в Ризі хтось, мерзотник якийсь, доторкнувся до білоруського прапора і почав його там рвати, знімати, ну так посол повинен вийти і публічно з загрозою, можливо, для свого власного життя, набити тому мерзотнику морду, по-чоловічому кажучи. А у нас тиша. І в МЗС тиша, щоб ви знали (для журналістів кажу), поки президент не тупнув ногою», — підкреслив Лукашенко.

 

Він піддав критиці і деяких інших керівників закордонних установ Білорусі, які, за словами президента, «пустили на самоплив» ситуацію у своїх колективах і відкрито перейшли на бік супротивників чинної влади.

 

«Такі приклади вам добре відомі. Колишні посли в Аргентині (Астапенко), Іспанії (Пустовий), Словаччини (Лещеня), Латвії (Маркович), колишні керівники закордонних установ у Швейцарії (Мацукевич), Дубаї (Бондарєв). Я вже не кажу про Латушка, який з 21 року свого дипломатичного стажу 17 років провів за кордоном», — заявив Лукашенко.

 

У зв’язку з цим він доручив прем’єр-міністру, голові адміністрації президента і міністра закордонних справ предметно проаналізувати питання кадрового складу білоруської дипломатичної служби.

 

Також сьогодні повідомлялося, що Лукашенко розпорядився скоротити посольства в країнах ЄС. На його думку, одного посла з помічником у двокімнатній квартирі буде достатньо.

 

Як повідомлялося, мер Риги відмовився повернути прапор Білорусі.

Пізніше повідомлялося, що в Білорусі через інцидент з прапором порушили справу.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.