Ліверпуль виключили зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Фото: unesco.org Ліверпуль виключений зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Місто втратило статус у зв’язку з будівництвом в історичному центрі комплексу Liverpool Waters, пояснили в ЮНЕСКО.

 

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виключив місто Ліверпуль, Велика Британія, зі списку об’єктів культурної спадщини через «незворотну втрату характеристик, що вказують на видатну універсальну цінність об’єкта». Про це повідомляє прес-служба ЮНЕСКО в середу, 21 липня.

 

Об’єкт «Ліверпуль — місто мореплавців і торговців» потрапив у список у 2004 році. У нього входили шість ділянок в історичному центрі і на території доків Ліверпуля. Вони потрапили в список всесвітньої спадщини як свідчення розвитку одного з найбільших у світі торговельних центрів XVIII-XIX століть. У 2012 році їх також внесли до списку об’єктів всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою знищення через будівництво комплексу Liverpool Waters.

 

«З тих пір здійснення цього проекту (Liverpool Waters. — ред.) поряд з іншими розробками продовжилося як на території об’єкта, так і в його буферній зоні. Комітет вважає, що ці споруди завдають шкоди автентичності та цілісності об’єкта», — заявили в ЮНЕСКО.

 

Відзначимо, що Ліверпуль став третім об’єктом, які втратили статус всесвітньої спадщини. Спочатку зі списку виключили Долину Ельби біля Дрездена в Німеччині і Резерват аравійської антилопи в Омані.

 

Нагадаємо, що раніше в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО увійшла фінська сауна. При населенні в 5,5 мільйона осіб у Фінляндії налічується понад три мільйони чинних саун.

 

Яка спадщина ЮНЕСКО зникне через клімат

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.