Лихо від Instagram і Facebook. Нові спори в США

У Facebook нові проблеми

У США вийшла низка скандальних розслідувань про шкоду від соцмереж на ментальне здоров’я тінейджерів.

 

Помічники американського сенатора-демократа Річарда Блументаля створили акаунт від імені 13-річної дівчинки в Instagram і підписалися на кілька сторінок про екстремальне схуднення. Менше ніж через добу соцмережа почала рекомендувати цьому фейковому акаунту щораз більше контенту, який нав’язує харчові розлади і заподіяння собі каліцтв.

 

 

Суть звинувачень

 

За даними The Wall Street Journal, керівництво Facebook санкціонувало розробку дитячої версії Instagram, щоб конкурувати з популярними серед відповідних вікових груп тіктоком і снепчатом. Дослідницькі групи компанії намагалися розібратися, як адаптувати інтерфейс і зміст програми, щоб зацікавити нову аудиторію — не тільки підлітків 15-18 років, а й дітей до 13. Водночас компанія чудово знає про негативний вплив, який її соцмережі мають на юних користувачів, стверджує WSJ. У всьому цьому вирішили розібратися в Сенаті США.

 

«Instagram — це перша дитяча сигарета, на яку підлітків підсаджують із раннього віку, — заявив на слуханнях сенатор від Демократичної партії Ед Маркі. — Він експлуатує їхнє прагнення до популярності серед однолітків і змушує піддавати своє здоров’я на небезпеці». Інші сенатори звертали увагу на недоліки механіки Instagram: соцмережа дозволяє підліткам створювати акаунти і нічого не може зробити, якщо вони брешуть про свій вік.

 

Після виходу розслідувань про шкоду від соцмережі на ментальне здоров’я тінейджерів керівник Instagram Адам Моссері під тиском медіа і законодавців оголосив, що роботу над дитячим додатком припинено. «Я досі впевнений, що це хороша ідея — створити безпечний інстаграм для підлітків, — запевнив топ-менеджер соцмережі. — Але ми хочемо взяти паузу, щоб поспілкуватися з батьками, дослідниками, експертами і прийти до єдиної позиції».

 

 

VIP-користувачі

 

Ще одна претензія до Facebook полягає в тому, що соцмережа веде таємний список VIP-користувачів, до яких не застосовуються звичайні алгоритми модерування, стверджує WSJ. Цим елітним користувачам соцмережа дозволяє демонстративно порушувати правила, тобто поширювати фейки, заклики до насильства, особисті дані й інше, за що пост звичайного користувача негайно видаляється, а його самого забанюють.

 

Як доказ WSJ наводить внутрішній звіт Facebook, де безпосередньо йдеться про список з більш ніж мільйона осіб по всьому світу. Будь-хто з них може порушити приписи соцмережі без наслідків для себе. Наприклад, користувачі з VIP-списку розповідають про смертельні побічні ефекти вакцин від коронавірусу і звинувачують високопоставлених демократів у створенні таємної секти педофілів (це популярна конспірологічна теорія QAnon).

 

Інший приклад — знаменитий бразильський футболіст Неймар, який виклав у соцмережу листування з жінкою, яка звинуватила його у зґвалтуванні. Нападаючий ПСЖ розкрив її ім’я та опублікував оголені фотографії — в стандартній ситуації оприлюднення подібного контенту без обопільної згоди сторін передбачає негайне видалення, але через особливий статус Неймара його пост залишався у відкритому доступі більше доби. Акаунти користувачів, які допустили таке порушення, мають видалятися, але адміністратори фейсбуку не наважилися із соцмережі вигнати зіркового спортсмена.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.