Лідер опору назвав умову миру з талібами

Фото: rus.ozodi.org Ахмад Масуд

Непідконтрольний афганський регіон готовий укласти мирну угоду з талібами, якщо ті погодяться на цивілізоване суспільство.

 

Лідер опору афганської провінції Панджшер Ахмад Масуд готовий укласти мир з талібами, якщо вони зобов’язуються рухатися в бік цивілізованості. Про це він заявив в інтерв’ю Paris Match.

 

«Я миролюбна людина і хочу добра своєму народу», — сказав він, зазначивши, що навіть у розпал війни потрібно говорити з ворогами. «Однак здатися — це зовсім інше. І я повторюю: ні я, ні командири, які підкоряються мені, не збираємося здаватися», — підкреслив він.

 

«Уявіть собі, що «Талібан» починає поважати права жінок, права меншин, демократію, принципи відкритого суспільства і так далі. Чому б не спробувати сказати їм, що ці принципи принесуть користь всім афганцям, включаючи їх самих?» — пояснив він.

 

Масуд запевнив, що Панджшері не прийме «нав’язаний мир, єдиною заслугою якого було б встановлення стабільності». «Свобода і права людини — безцінні блага. Їх не можна проміняти на стабільність у в’язниці», — зазначив він.

 

За словами Масуда, бої з талібами тільки починаються. «Ми не збираємося припиняти бій. Тут, у Панджшері, все тільки починається. Не може бути й мови про те, щоб здатися», — сказав він.

 

Також він назвав дезінформацією заяви талібів про оточення в Панджшерській ущелині.

 

Масуд розкритикував владу США за те, що та відмовилася підтримати зброєю. «Не можу забути історичну помилку тих, у кого ще вісім днів тому я просив зброю. Я отримав відмову. А ця зброя, артилерія, гелікоптери, танки американського виробництва тепер — у руках талібів», — зазначив він.

 

У той же час, представник «Талібану» Забіхулла Муджахід телеканалу Shamshad News заявив, що незабаром буде досягнуто мирної угоди з провінцією Панджшер.

 

«Ми перебуваємо в контакті з людьми в Панджшері. Ми ведемо переговори зі старійшинами, впливовими особами… Переговори незабаром вирішать проблему без війни. Я на 80% впевнений, що не буде необхідності воювати. За нашою інформацією, мирну угоду буде досягнуто найближчим часом», — заявив Муджахід.

 

Раніше Масуд заявив, що зібрав у Панджшері антиталібівський опір, в якому також бере участь віце-президент Афганістану Амрулла Салех, який назвав себе тимчасовим главою держави, пославшись на державну Конституцію.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.