Ляшко розповів про створення біокластера

Фото: pixabay.com Біокластер мають намір створити до кінця року

На базі цього біокластера планують виготовляти тест-системи для виявлення рідкісних хвороб і вакцини.

 

До кінця року в Україні створять біокластер, який займатиметься виробництвом вакцин. Про нову ініціативу влади розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Укрінформу.

 

Нещодавно Кабмін виділив 100 мільйонів на ці цілі.

 

«Сто мільйонів гривень, закладених у бюджеті на цей рік, дозволять здійснити запуск роботи біокластера вже в 2021 році, а також створити умови для його подальшого розвитку. Біокластер почне свою роботу на базі Центру громадського здоров’я МОЗ, який має необхідний кадровий та ресурсний потенціал», — розповів Ляшко.

 

За словами міністра, в цьому ж році буде створено спеціалізоване держпідприємство, яке буде керувати цим біокластером, використовувати розробки та управляти технологічним парком.

 

«Думаю, найближчим часом вийдемо в цій сфері на передові позиції», — додав він.

 

Також глава МОЗ розповів, що вже складено перелік засобів першої необхідності, які повинні проводитися на території України, а також вже відбулися зустрічі з провідними фармкомпаніями з цього питання.

 

Очікується, що на базі майбутнього біокластера виготовлятимуть тест-системи для виявлення рідкісних хвороб, а також виготовлятимуть міжнародні вакцини з відкритою технологією виробництва. А в майбутньому на базі цього біокластера мають намір виробляти і вітчизняні вакцини.

 

Нагадаємо, ще восени минулого року президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусу і назвав її унікальною. Однак з тих пір про неї новин не було.

 

Пізніше в Інституті біології клітини повідомляли, що до кінця поточного року українські вчені мають намір розробити власну вакцину від коронавірусу, а в наступному році вона проходитиме випробування.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.