Лавров про Талібан: Не поспішаємо з визнанням

РФ не поспішає визнавати владу талібів

Глава МЗС Росії обговорив прихід талібів до влади в Афганістані з китайським колегою — позиції збігаються.

 

Глава МЗС Росії — Сергій Лавров — заявляє, що Москва не поспішає визнавати владу Талібану в Афганістані, повідомляє ТАСС у вівторок, 17 серпня.

 

 

 

Раніше ЗМІ повідомили, що Росія та Китай планують визнати правління Талібану, який захопив владу в Афганістані. Такі висновки ЗМІ зробили на підставі заяв МЗС країн.

 

«Ми не поспішаємо з визнанням так само, як і всі інші країни. Буквально вчора я розмовляв з міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки — Ван Ї. У нас збігаються позиції», — додав Лавров.

 

Водночас він відзначив «позитивні сигнали» від талібів у тому, що стосується подальшого розвитку Афганістану. «Ми бачимо обнадійливі сигнали з боку талібів, які заявляють про своє бажання мати уряд за участю інших політичних сил, заявляють про свою готовність продовжувати процеси, які, зокрема, пов’язані з освітою, освітою для дівчаток і загалом з функціонуванням державної машини, і не закривати шлях для тих чиновників, які працювали при попередньому уряді президента Гані», — сказав Лавров.

 

Росія сподівається, що в Афганістані буде сформовано інклюзивний перехідний уряд.

 

«Ми підтримуємо початок всеохопного національного діалогу за участю всіх політичних і етноконфесійних сил Афганістану», — додав Лавров.

 

Раніше повідомлялося, що Талібан оголосить Афганістан ісламським еміратом. Радикальний рух планує отримати повний контроль над владою в Афганістані, ніякого перехідного періоду не буде.

 

Але сьогодні стало відомо, що Талібан веде переговори про майбутнє керівництво країни з відомими політиками й обіцяє не монополізувати владу.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.