Кулеба запропонував ЄС від'єднати Росію від SWIFT

Фото: facebook.com/dmytro.kuleba Дмитро Кулеба запропонував західним колегам спосіб тиску на Росію

Закрити РФ доступ до SWIFT необхідно в разі ескалації ситуації на сході України, вважає глава МЗС України.

 

Країнам Євросоюзу необхідно «утримати Кремль від застосування більшої військової сили проти України» і відключити Росію від платіжної системи SWIFT. Про це заявив глава українського МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю агентству Reuters, оприлюдненому в ніч на четвер, 22 квітня.

 

Відзначається, що з таким закликом міністр звернувся до голів МЗС країн ЄС під час відеоконференції в понеділок.

 

«У мене немає інформації, щоб стверджувати, що рішення про початок військової операції проти України вже прийнято. І саме тому реакція Заходу, консолідована реакція Заходу, так важлива зараз, щоб перешкодити Путіну … прийняти таке рішення», — зазначив Кулеба в інтерв’ю.

 

За словами міністра, заборону Росії на доступ до SWIFT необхідно ввести як частину пакету нових економічних санкцій у разі ескалації ситуації на сході України.

 

При цьому глава МЗС висловив надію, що в питанні допомоги Україні у західних країн «слова не будуть розходитися з ділом».

 

Нагадаємо, наприкінці минулого року глава української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук повідомив про намір Києва запропонувати від’єднати РФ від SWIFT, якщо не відбудеться прогресу в переговорах.

 

Таку заяву Кравчука в Москві назвали «провокацією», яку «не підтримають на Заході».

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.