Кримська платформа: Данілов зустрівся із заступником Генсека НАТО

Фото: СНБО Данілов провів зустріч із заступником Генсека НАТО Мірчею Джоане

Співрозмовники обговорили ситуацію з безпекою в Україні і світі, розглянули також питання співпраці України з НАТО.

 

Секретар РНБО України Олексій Данілов зустрівся із заступником Генсека НАТО — Мірчею Джоане. Про це повідомляє прес-служба РНБО в понеділок, 23 серпня.

 

Співрозмовники обговорили ситуацію з безпекою в Україні і світі, зокрема в контексті російської агресії на сході України, було також розглянуто питання співпраці України з НАТО, що позначилося на розширенні співпраці у сфері кібербезпеки.

 

«Олексій Данілов подякував усім країнам — членам НАТО за підтримку ініціативи Президента України Володимира Зеленського Кримська платформа, відзначивши, що для нашої держави позиція Альянсу в цьому питанні дуже важлива», — сказано в повідомленні.

 

Данілов підкреслив, що саміт Кримської платформи стане потужним сигналом для світу в питаннях консолідації зусиль для деокупації Кримського півострова.

 

Також Секретар РНБО уточнив, що для України важливою є співпраця з НАТО у сфері кіберзахисту, адже «кіберзброя стане зброєю номер один у найближчі роки».

 

За його словами, Україна нещодавно подала офіційний запит на приєднання до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE), що базується в Таллінні, Естонія.

 

Заступник Генсека НАТО заявив, що всі країни Альянсу «розуміють політичне і практичне значення Кримської платформи».

 

«НАТО розділяє позицію про невизнання тимчасової окупації Криму і частини Донецької та Луганської областей. Кримська платформа — важливий інструмент для того, щоб підтримувати кримське питання на порядку денному світової спільноти», — додав Джоане.

 

Нарешті, сторони обговорили євроатлантичні прагнення України, необхідність проводити реформи, зокрема, у сфері оборони і нацбезпеки, а також евакуацію з Афганістану осіб, яким загрожує небезпека.

 

Нагадаємо, що раніше МЗС опублікувало декларацію Кримської платформи. Декларація Кримської платформи містить вимоги до Росії та роз’яснює функції Платформи.

 

Кримська платформа: заяви США, ФРН і Франції 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.