Крим опинився в десятку максимально невільних регіонів світу

Фото: obzor.io Правозахисники заявили про крайню несвободу в Криму

Політичні права і громадянські свободи на окупованому півострові знаходяться на такому ж рівні, як у Північній Кореї і Сирії.

 

Крим опинився на 201-му місці з 210 в глобальному звіті про політичні права і громадянські свободи, опублікованому міжнародною правозахисною організацією Freedom House. Про це в понеділок, 12 квітня, з посиланням на звіт повідомляє міжнародна організація Кримська правозахисна група.

 

«Крим позначено як невільний і отримав вкрай низький бал — 7. Саме стільки балів чи менше отримали лише кілька країн і територій, такі як Північна Корея, Сирія, окуповані РФ окремі території Донецької та Луганської областей, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі», — ідеться у звіті.

 

Freedom House зазначає, що «влада» Криму жорстко обмежує права кримчан.

 

«Окупаційний уряд у Криму жорстко обмежує політичні і громадянські права, блокує на території півострова доступ до незалежних ЗМІ, застосовує російське антитерористичне законодавство в політичному переслідуванні громадян, які незгодні з діями окупаційної влади. Багато українців були депортовані або вимушено покинули Крим», — відзначили експерти.

 

У документі також наголошується, що в Криму серйозно обмежена свобода ЗМІ. Журналісти ризикують піддатися переслідуванням, арешту й тюремному ув’язненню за виконання своєї роботи.

 

Крім того, строго обмежена свобода зібрань. Публічні заходи не можуть проводитися без дозволу влади, а коментарі в соціальних мережах відслідковуються «владою».

 

«ФСБ заохочує жителів повідомляти про осіб, які висловлюють протест проти окупації, а атмосфера страху і залякування серйозно перешкоджає приватному обговоренню політичних питань», — констатує Freedom House, додавши, що ФСБ часто порушує кримінальні справи проти тих, хто критикує окупацію і обмеження кримських татар.

 

Раніше повідомлялося, що в Криму пенсіонерку засудили до 12 років колонії за шпигунство.

 

Київ заявив про знищення в Криму пам’яток Всесвітньої культурної спадщини

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.