Кремль оцінив угоду щодо Північного потоку-2

Кремль готовий обговорювати продовження транзиту газу через Україну — Пєсков

У Росії продовжують стверджувати про те, що країна не є агресором, а свої енергоресурси не використали як знаряддя політичного тиску.

У Москві уважно вивчили текст угоди між США і Німеччиною щодо газопроводу Північний потік-2. У тексті є положення, з якими Росія не може погодитися, однак деякі положення в Кремлі «готові вітати». Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За його словами, Москва категорично не згодна із заявою, яка міститься в тексті угоди, що РФ займається шкідливою діяльністю.

«Ні в Україні, ні за її межами жодної агресії Росії не було і немає. Жодними шкідливими діями Росія не займалася», — заявив Пєсков.

При цьому деякі положення заяви влада РФ «готова вітати».

До цього посол РФ в США Анатолій Антонов заявив, що домовленість США і Німеччини щодо Північного потоку-2 має ворожу тональність. За його словами, Москва не використовує енергетичні ресурси для тиску.

«Ми нікому ніколи не нав’язували свої поставки, не використали енергоресурси як знаряддя політичного тиску… Будь-які звинувачення щодо цього відкидаємо. Бачимо в таких потугах не що інше, як недобросовісну конкуренцію», — сказав Антонов.

Тим часом стало відомо, то Москва готова обговорювати продовження транзиту газу через Україну. Нинішній контракт діє до кінця 2024 року.

«Це виключно питання економічної доцільності і рентабельності. Ми б хотіли побачити також в заяві і посил Україні. Про те, що Україна повинна проявляти відповідальну позицію в плані забезпечення економічно доцільних умов», — зазначив Пєсков.

Нагадаємо, 21 липня США і ФРН досягли угоди щодо проекту Північний потік-2. Сторони, зокрема, домовилися вжити відповідних заходів проти РФ, якщо вона почне використовувати поставки газу як «енергетичну зброю» проти України.

Також Korrespondent.net писав, що Варшава заявила про перемогу Росії у протистоянні щодо будівництва Північного потоку-2.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.