Краще ніж у країн НАТО. Озброєння талібів

Таліби озброєні «до зубів»

«Талібан» захопив під час свого наступу в серпні 2021 року мільйон одиниць стрілецької зброї і мільярди патронів.

 

Після захоплення влади в Афганістані в руках «Талібану» опинилася сучасна американська військова техніка, яку Штати щедро постачали урядовим військам. Ось тільки війська ці виявилися зовсім не дієздатними і швидко здалися, а все добро дісталося талібам.

 

«Сьогодні таліби * озброєні до зубів і оснащені краще, ніж деякі країни НАТО», — пише німецький журнал Focus.

 

Чи справді це так?

 

 

Зброя талібів

 

Йдучи з Афганістану, американські війська забрали з собою «високотехнологічне» обладнання. Але все одно величезна кількість автомобілів, вогнепальної зброї і боєприпасів тепер знаходиться в руках ісламістів.

 

«Талібан» захопив під час свого наступу в серпні 2021 року мільйон одиниць стрілецької зброї і мільярди патронів. 99% бойових машин афганської армії перейшли до рук талібів. Крім того, понад 600 бронетранспортерів типу M1117 і близько 8,5 тисяч «Хамви» (військових позашляховиків) виявилися в руках «воїнів Аллаха». До того ж у талібів є 150 високотехнологічних броньованих автомобілів типу MaxxPro. 100 тисяч модернізованих позашляховиків афганської поліції типу Toyota Hilux і Ford Ranger тепер теж їздять під прапором арабських сунітських бойовиків.

 

З радянських запасів залишилося близько 1 тис. бойових машин піхоти, танків і бронемашин.

 

Армія талібів нараховує приблизно 60 тисяч бійців.

 

Краще ніж у країн НАТО. Озброєння талібів

EPA

 

Підтримка з повітря

 

Повітряний флот також повністю перейшов до ісламістів, які тепер мають у своєму розпорядженні 68 легких ударних вертольотів типу MD 500 Defender, 19 бразильських штурмовиків класу A-29 і до 16 легендарних транспортних вертольотів Blackhawk. Чотири важких транспортних літаки С-130 Геркулес і понад 100 російських і радянських транспортних і ударних вертольотів (Мі-17 і Мі-24) також знаходяться в розпорядженні ісламістської армії.

 

Але найбільшою загрозою з точки зору можливого спалаху міжнародного тероризму є захоплення афганського флоту безпілотників. В останні дні таліби захопили кілька високотехнологічних безпілотників ScanEagle американського виробника Boeing.

 

Ще таліби захопили місто Мазарі-Шаріф. Протягом багатьох років тут розташовувався найбільший польовий табір німецької армії за межами ФРН. В арсенал входили самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000, 55-тонна мобільна артилерійська установка з великою вогневою міццю, бойова машина піхоти Marder з потужністю 600 кінських сил, що розвивала швидкість 65 кілометрів на годину.

 

Також на озброєнні була бойова машина Eagle, спеціально розроблена для операцій в кризових регіонах, зокрема, в Афганістані, і оснащена зброєю універсальна вантажівка Dingo, транспортер вагою майже 8,8 тонни, який міг пересуватися зі швидкістю до 100 кілометрів на годину і переважно використовувався для патрулювання.

 

Крім того, в бундесвері використовувалося безліч інших спеціальних машин, включаючи бронетранспортер Fuchs, розвідувальний бронеавтомобіль Fennek і броньовані вантажівки Yak і Duro. Скільки зброї бундесверу потрапило до рук талібів, поки не ясно.

 

 

Порівняння

 

Якщо порівняти новий арсенал зброї талібів і, наприклад, країни — члена НАТО Естонії, то стає очевидним повна перевага ісламістів. Естонські збройні сили налічують всього 6,5 тисячі діючих солдатів і 12 тисяч військовослужбовців запасу. Збройні сили обходяться країні в 785,7 млн доларів.

 

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.