Контррозвідка Італії викрила 80 співробітників спецслужб Росії - ЗМІ

Фото: wikipedia Посольство РФ в Італії

Кожен третій російський дипломат в Італії, за даними контррозвідки, є співробітником спецслужб.

 

У Контррозвідці Італії — Агентстві інформації та внутрішньої безпеки (AISI) — заявили, що в країні перебувають не менш як 80 оперативників основних російських спецслужб — ГРУ, ФСБ та Служби зовнішньої розвідки. Про це повідомляє La Repubblica.

 

Відзначається, що всі вони діють під виглядом акредитованих дипломатів і займають посади в російських посольстві і консульствах. Таким чином, близько третини всіх російських дипломатів на Апеннінському півострові — співробітники спецслужб.

 

Але їх основне завдання — це не тільки збір секретної інформації, а й вербування нових агентів. Одним з них став капітан італійського флоту Вальтер Бьот, про затримання якого повідомлялося в кінці березня.

 

За даними контррозвідки, за п’ять тисяч євро він збирався передати російським агентам флешку з секретними документами, які стосувалися діяльності італійських збройних сил і НАТО. 31 березня він і росіянин були затримані прямо під час передачі держтаємниці.

 

Як повідомлялося, МЗС Італії передав ноту послу Росії Сергію Разову і вислав двох російських дипломатів — військово-повітряного та військово-морського аташе Олексія Немудрова і його підлеглого Дмитра Остроухова.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.