Колективний імунітет від коронавірусу в Україні - як отримати

Олег Мусій

Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про те, що необхідно вакцинувати більшість дорослого населення України до кінця року. А очільник МОЗу Максим Степанов зазначив, що для формування колективного імунітету щеплення мають отримати 70% українців, а це 24 млн громадян. На сьогодні першу дозу вакцини отримали лише 378 266 українців. Чи реально вакцинувати 70% українців, та досягти колективного імунітету — про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів міністр охорони здоров’я України у 2014 році, медичний директор DocRadar ОЛЕГ МУСІЙ.

— Як ви можете оцінити ідею Зеленського? Вона реалістична?

— Ідея хороша, але вона є абсолютно нереальною і мені здається непрофесійною, тим паче, з вуст президента — знову малювати обіцянки і не відповідати за зроблене, точніше незроблене тими, хто не є в його прямому підпорядкуванні. Я маю на увазі Верховну Раду і навіть РНБО, які не виконали багато чого, що обіцяв президент. А Міністерство охорони здоров’я поготів.

Знаєте, це обіцянка-цяцянка. Давайте ми вам сьогодні нічого не зробимо, нам немає про що звітувати, але ми знову вам наобіцяємо золоті гори. Це нереально абсолютно – отримати колективний імунітет та зробити щеплення такої великої кількості українців.

Зеленському варто було хоча б ознайомитися з опитуванням громадської думки про те, що готові щепитися трошки менше 50%. Інші не готові і не будуть щепитися, незалежно навіть від вакцини. Тому цим обіцянкам я не довіряю і не вірю. Непрофесійні люди готують президенту непрофесійні доповіді і непрофесійні укази, які потім викликають в суспільстві насмішки, на жаль.

— Скільки часу потрібно, аби вакцинувати 70% населення? Це дійсно багато.

— Для чого?

— Щоб отримати колективний імунітет для 70% населення.

— Колективний імунітет в Україні – це міф абсолютний. Це щось таке хороше, що колись, можливо, треба зробити. Це абсолютний міф.

— Тобто це нереально і починати не треба?

— Так, це нереально, і треба за це поняття колективного імунітету забути. Це можливо тільки тоді, коли населення перехворіє природнім шляхом. Буде здобутий колективний імунітет. Вже доведено, що, наприклад, південно-африканський штам коронавірусу на імунітет, сформований уханським штамом, практично не реагує — 10% всього. Тому насправді це буде приблизно така ситуація, як з грипом. Щороку потрібно буде щепитися від двох-трьох штамів, тому формувати цей ефемерний імунітет… Для чого? Навіщо?

— Тобто цей колективний імунітет можливо сформувати природнім шляхом, коли перехворіє значна частина українців, і далі все буде нормально?

— Так, буде формуватися природнім шляхом. Небезпека коронавірусної хвороби в групах ризику. От щепити групи ризику, аби не було смертності в них більше двох відсотків, чи там 10% дають людям старшим за 65 років — так, це конче необхідно. Треба акцентувати на групах ризику, перш за все людях з хронічними захворюваннями та старших людях, які найбільше помирають. І ніяких проблем я там не бачу. Не треба байки розповідати про якийсь колективний імунітет шляхом вакцинації.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.