Кожна третя жінка зазнає насильства - ВООЗ

Фото: Thinkstock За даними ВООЗ, насильство починається в «тривожно молодому» віці

Фахівці не виключають, що справжні цифри насилля над жінками набагато вище через заниження відомостей про сексуальне насильство, злочин, який зазнає сильної стигматизації.

 

Третина жінок у світі зазнавала фізичного або сексуального насильства з боку чоловіків, у тому числі своїх партнерів, яке посилилося під час пандемії. Про це у вівторок, 9 березня, повідомляє Укрінформ з посиланням на звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

 

Агентство ООН закликало уряди запобігати насильству, покращувати послуги для жертв і боротися з економічною нерівністю, через яку жінки і дівчатка часто опиняються в пастці жорстоких стосунків.

 

На думку представників ВООЗ, хлопчиків у школі слід навчати необхідності взаємної поваги у стосунках і взаємної згоди в сексі.

 

«Насильство щодо жінок є ендемічним явищем в кожній країні і культурі, завдаючи шкоди мільйонам жінок і їхнім сім’ям, і посилюється пандемією COVID-19», — сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

 

У дослідженні ВООЗ йдеться, що близько 31% жінок у віці від 15 до 49 років, або до 852 мільйонів жінок у світі, зазнавали фізичного або сексуального насильства. Найбільш частими злочинцями стають чоловіки або сексуальні партнери жінок. Більша частина жертв припадає на найбідніші країни.

 

«Ці цифри дуже шокують і дійсно є своєрідним тривожним сигналом для урядів, які повинні робити набагато більше для запобігання цьому насильству», — заявила автор звіту Клаудіа Гарсія-Морено.

 

Згідно з даними ВООЗ, країни з найвищою поширеністю включають Кірібаті, Фіджі, Папуа-Нову Гвінею, Бангладеш, Демократичну Республіку Конго й Афганістан.

 

Найнижчі показники у Європі — до 23 відсотків протягом усього життя.

 

Також в організації звертають увагу, що насильство починається в «тривожно молодому» віці.

 

За словами Гарсіа-Морено, кожна четверта дівчинка-підліток у віці 15-19 років, яка мала стосунки, зазнавала фізичного або сексуального насильства.

 

«Це дуже важливий і формуючий період у житті. І ми знаємо, що наслідки цього насильства можуть бути довгостроковими і можуть вплинути на фізичне і психічне здоров’я і привести до небажаної вагітності та інших ускладнень», — сказала вона.

 

Як повідомлялося, напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що пандемія може знищити всі досягнення в галузі гендерної рівності, оскільки жінки непропорційно постраждали від кризи в галузі охорони здоров’я.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.