Канада заборонила експорт озброєнь до Туреччини через Карабах

Дії Туреччини несумісні із зовнішньою політикою Канади, вказали в МЗС

Були виявлені переконливі докази, що канадські технології, які експортуються до Туреччини, застосовувалися в Нагірному Карабасі.

Влада Канади скасувала дозволи на експорт до Туреччини військової продукції. Це пов’язано з тим, що деякі канадські оборонні технології були використані в конфлікті в Нагірному Карабасі. Про це напередодні повідомив міністр закордонних справ Канади Марк Гарно.

Він заявив, що минулої осені, відповідно до канадського режиму експортного контролю, уряд Канади призупинив видачу дозволів на експорт військових товарів та технологій в Туреччину в очікуванні результатів розслідування тверджень про те, що канадські технології використовувалися Азербайджаном під час загострення конфлікту в Нагірному Карабасі.

«Після цього аналізу, в ході якого були виявлені переконливі докази, що канадські технології, які експортуються до Туреччини, застосовувалися в Нагірному Карабасі, сьогодні (12 квітня — ред.) я оголошую про скасування дозволів, які були припинені восени 2020 року», — говориться в заяві Гарно.

За його словами, такі дії Анкари «несумісні із зовнішньою політикою Канади і із запевненнями Туреччини про кінцеве використання».

При цьому Гарно зазначив, що «Туреччина є важливим союзником НАТО, і заявки, пов’язані з програмами співробітництва в НАТО, будуть оцінюватися в індивідуальному порядку».

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що Азербайджан і Вірменія здійснили військові злочини в Нагірному Карабасі в ході загострення конфлікту. І Баку, і Єреван звинувачувалися в порушенні міжнародного гуманітарного права.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.