Ізраїль і Греція підписали найбільший оборонний контракт

Фото: Минобороны Израиля Угода зміцнить партнерство та співробітництво Греції та Ізраїлю

У Греції буде створено міжнародний центр льотної підготовки за зразком льотної академії ВПС Ізраїлю.

Міністерства оборони Ізраїлю та Греції підписали контракт на $1,65 млрд на створення і експлуатацію протягом 22 років центру льотної підготовки для пілотів грецьких ВПС. Він став найбільшим в історії двосторонніх відносин, повідомила прес-служба ізраїльського Міноборони в неділю, 18 квітня.

«Міністерства оборони Ізраїлю та Греції підписали контракт вартістю 5,5 млрд шекелів на створення і експлуатацію ізраїльською компанією Elbit Systems протягом 22 років міжнародного центру льотної підготовки для пілотів ВПС Греції», — йдеться в повідомленні.

Це «найбільший на сьогоднішній день оборонний контракт між Державою Ізраїль і Грецією», в його рамках «за зразком льотної академії ВПС Ізраїлю в Греції буде створено міжнародний центр льотної підготовки, оснащений десятьма навчально-тренувальними літаками M-346 італійського виробництва», а також проведена модернізація літаків Т-6 ВВС Греції.

Elbit Systems «забезпечить також навчання, симулятори та логістичну підтримку», вказали в ізраїльському Міноборони.

Міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц зазначив, коментуючи укладення угоди, що вона «зміцнить партнерство та співробітництво між двома країнами на оборонному, економічному і політичному рівнях».

«Упевнений, вона також послужить зміцненню економік Ізраїлю і Греції», — додав глава Міноборони.

Нагадаємо, Греція зміцнює свою обороноздатність на тлі напруженості з Туреччиною в Егейському морі і Східному Середземномор’ї. Крім купівлі літаків, Афіни мають намір придбати вертольоти і чотири нових фрегати. А ще чотири судна цього типу, випущені в Німеччині, пройдуть модернізацію. Також ряди збройних сил Греції протягом п’яти років поповнять 15 тисяч новобранців.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.