Інвестори перестали вірити обіцянкам Зеленського через кризу в зеленій енергетиці – Енергоспівтовариство ЄС

Іноземні інвестори більше дивляться на реальну ситуацію з ризиками вкладення коштів в Україну і через кризу виплат менше вірять обіцянкам влади, зокрема президенту України Володимиру Зеленському.
Про це заявити заступник директора Міжнародної організації Energy Community Дірк Бушле в інтерв’ю РБК-Україна, коментуючи проблему заборгованості перед виробниками «зеленої» електроенергії.
«Майбутні інвестори, ймовірно, врахують цю кризу при оцінці ризиків свого бізнесу в Україні. Зрештою, справа не стільки в щирій вірі в обіцянки президента, скільки в тому, чи переважують вигоди ризики», — вважає Бушле.
На його думку, уряд України має бути зацікавлений у зниженні ризиків для інвесторів, щоб забезпечити зростання частки відновлюваних джерел енергії та заміну застарілих вугільних електростанцій.
«Я очікую, що Україна буде виконувати свої зобов’язання, взяті перед усіма інвесторами, а не тільки тими, які підписали Меморандум, і забезпечувати стабільне середовище для інвестицій у відновлювані джерела енергії», — сказав Бушле.
Він додав, що порушення зобов’язань може привести державу до міжнародних арбітражів, які з великою ймовірністю будуть негативними для України, як це показав приклад Іспанії та інших країн.

Раніше депутати фракції » Слуга народу «зареєстрували у Верховній Раді законопроект» Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії «(№4151), яким пропонується випустити ОВДП на 19,6 мільярда для погашення в четвертому кварталі 2020 боргу перед виробниками» зеленої » енергетики. Такий варіант обраний для того, щоб не підвищувати ціну на електроенергію для населення.
Голова Комітету з енергетики та ЖКГ Андрій Герус В інтерв’ю виданню Ліга.Бізнес заявив, що підтримує випуск ОВДП для погашення боргів на ринку електроенергії, в т.ч. перед інвесторами в «зелену» енергетику, оскільки особисто заклав ці норми в чинному законі.
Американська торгова палата закликала Україну терміново ввести в дію законопроект № 4151, яким пропонується випуск ОВДП для виплати боргу виробникам зеленої енергії.
Нагадаємо, провідні асоціації ВДЕ заявили, що уряд порушує Меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії і не виконує зобов’язання з погашення боргів перед ними. Крім того, вони відзначили, що більшість інвесторів у ВДЕ з листопада 2020 прискорять підготовку в міжнародний арбітраж проти уряду України через тиск банків, які вимагають своєчасних розрахунків за надані кредити.
За інформацією партнера міжнародної юридичної фірми Dentons Максима Сисоєва, інвестори в проекти «зеленої» енергетики готуються до подання групових позовів проти України для захисту своїх прав.
За даними з судових реєстрів, вже більше 50 невеликих компаній, які інвестували в будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, подали позови в ДП «гарантований покупець», щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн грн.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.