Євросоюз вирішив створити єдину стратегію з COVID

Фото: Getty Images Стратегію підготують до появи вакцини

У країнах ЄС системи тестування і відстеження переміщень громадян досі не узгоджені між собою.

 

Лідери країн Євросоюзу провели екстрену відеоконференцію з питання пандемії коронавірусу, під час якої прийняли рішення створити єдину стратегію з тестування, відстеження контактів і з вакцинації. Про це в четвер, 29 жовтня, повідомив на прес-конференції глава Євроради Шарль Мішель.

 

«Ми прийняли рішення погодити спільний підхід щодо застосування експрес-тестів на антитіла, стратегію з відстеження контактів, а також зі створення єдиної стратегії вакцинації, включаючи розподіл вакцин між країнами співтовариства», — зазначив він і додав, що документ повинен бути готовий до появи вакцини.

 

Причиною такого рішення стало те, що, на думку європолітиків, у країнах ЄС системи тестування і відстеження переміщень громадян досі не узгоджені між собою.

 

Крім того, на зустрічі Мішель підкреслив, що необхідно боротися з помилковими новинами, пов’язаними з коронавірусом і вакцинами проти нього.

 

У свою чергу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄК вже виділила 220 мільйонів євро на програму з безпечного перевезення COVID-пацієнтів між лікарнями країн Євросоюзу, але роботу необхідно поліпшити шляхом якісного обміну інформацією.

 

Також вона попередила, що карантинні заходи можуть бути введені надовго, згідно з ними необов’язкові переміщення людей через внутрішні кордони ЄС небажані.

 

«Усі переміщення громадян повинні бути зведені тільки до строго необхідних. З того, що ми розуміємо зараз, цього літа ми явно послабили багато заходів дуже рано, і це стосується не тільки подорожей», — вважає європолітик.

 

Раніше повідомлялося, що вчені зі Швейцарії та Іспанії виявили новий вид коронавірусу і назвали його 20A.EU1. Інфекція, більш заразна, ніж коронавірус, швидко поширюється країнами Європи.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.