Євросоюз різко розкритикував склад нового уряду талібів

Фото: Reuters Розгін талібами в Кабулі демонстрації проти їхньої влади також непокоїть ЄС, наголосили в Брюсселі

Оголошений талібами перехідний уряд Афганістану не відображає «етнічного та релігійного різноманіття» цієї країни, наголошують у Брюсселі. У ЄС закликали талібів також поважати права жінок.

Європейський Союз різко розкритикував склад оголошеного талібами перехідного уряду Афганістану. Як заявив речник Євросоюзу з питань зовнішньої політики, представлений перехідний уряд не відображає «етнічного та релігійного різноманіття Афганістану», цитує інформагенція AFP.

Представник ЄС розкритикував талібів за те, що вони не створили «інклюзивний і представницький» уряд. Він сказав, що радикальні ісламісти не виконують своєї обіцянки залучити до створення уряду якомога більше прошарків і груп населення.

Також віце-голова Європейської Комісії (ЄК) Марош Шефчович закликав поважати «права жінок і основні свободи». «Ми дуже уважно стежимо за тим, як поводиться новий уряд (Афганістану. — Ред.)», — запевнив єврофункціонер.

Минулого тижня міністри закордонних справ європейських країн висунули п’ять умов для встановлення дипломатичних відносин з «Талібаном». До них належить повага до свободи преси та інших фундаментальних прав, а також зобов’язання талібів, що Афганістан більше не стане притулком для терористів.

Тим часом прес-секретар глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, Петер Стано, також згадав у дописі в соцмережі Twitter «тривожні повідомлення про те, що таліби не дотримуються міжнародних зобов’язань з прав людини». Таким чином він відреагував на повідомлення про насильницький розгін демонстрації в Кабулі, серед учасників якої було багато жінок. Нещодавно бойовики радикального ісламістського руху «Талібан» зробили попереджувальні постріли, щоб розігнати людей.

Нагадаємо, 15 серпня таліби увійшли в Кабул після взяття під свій контроль майже всіх провінцій Афганістану. США, Німеччина та інші держави тоді відкрили повітряний міст для евакуації з Афганістану своїх громадян, а також афганців, які співпрацювали з ЄС, НАТО і міжнародними правозахисними й гуманітарними організаціями.

На інавгурацію нового уряду Афганістану запрошено шість країн

Джерело: Українська служба DW

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.