Європарламент стурбований рішенням КС Польщі про аборти

Фото: atr.ua Європарламент може прийняти нову резолюцію щодо Польщі через рішення КС про аборти

Рішення будуть обговорювати на засіданні комітету Європарламенту з громадянських свобод, де можуть затвердити відповідну резолюцію.

 

Європарламент стурбований рішенням Конституційного суду Польщі, який передбачає майже повну заборону абортів. Про це заявив голова комітету Європарламенту з громадянських свобод Фернандо Лопес Агілар у коментарі RMF24 в середу, 28 жовтня.

 

Агілар — серед авторів першого в ЄС звіту про ситуацію з верховенством права в країнах-членах і відповідав за розділ про Польщу. Він пояснив, що рішення КС буде обговорюватися на засіданні комітету, а далі це питання може стати темою резолюції Європарламенту.

 

«Для ще однієї резолюції Європарламенту щодо Польщі явно є підстави. …У нас в Європарламенті буде стільки дебатів і резолюцій, скільки треба для відновлення європейських цінностей в Польщі», — підкреслив Агілар.

 

Дипломат додав, що хоча питання абортів — у компетенції національних органів країн-членів, Польща зобов’язана виконувати Хартію про фундаментальні права і цінності, яка є частиною угод ЄС.

 

Раніше в Польщі противники заборони абортів перекрили дороги. У Варшаві блокування доріг протестувальниками проти заборони абортів почалося незадовго до вечірньої години пік.

 

Також у Польщі жінки-депутати блокували роботу Сейму. Жінки заблокували роботу польського парламенту через скандальну заборону на проведення абортів через патології плода.

 

Це війна. Польща протестує через заборону абортів

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.