ЄСПЛ заявив про можливе політичне переслідування з боку НАБУ

Фото: АР (архивное фото) ЄСПЛ звернувся до України з приводу можливого політичного переслідування з боку НАБУ

Йдеться про три скарги на НАБУ. Початок комунікації ЄСПЛ з урядом України ще не означає визнання провини держави.

 

Європейський суд з прав людини звернувся до уряду України через три пов’язані справи, в яких заявники звинувачують Україну в політичних переслідуваннях. Про це з посиланням на документи повідомляє Європейська правда у вівторок, 27 квітня.

 

Запит ЄСПЛ передали в Київ ще 8 квітня. Суд розглядає в єдиному пакеті три скарги; всі три містять звинувачення на адресу Національного антикорупційного бюро України. Першою з них визначена скарга Георгія Логвинського, колишнього народного депутата (Народний фронт) і чоловіка судді ЄСПЛ від України Ганни Юдківської.

 

«Також в ЄСПЛ поскаржилися Наталія Бернацька, екс-заступник міністра юстиції і колишній секретар Центральної виборчої комісії, і ще п’ять осіб, співробітників комерційної групи, яку НАБУ вважає пов’язаною з Логвинським і Юдківською. У документах ЄСПЛ не згадані назви комерційних структур, але, ймовірно, мова йде про компанії Золотий Мандарин або причетні до неї компанії, які фігурували в розслідуванні НАБУ щодо Логвинського», — сказано в матеріалі ЄП.

 

Тепер Суд просить Україну надати докази, які б спростовували твердження заявників про порушення ст.18 Європейської конвенції з прав людини, яка забороняє політичні переслідування.

 

ЄСПЛ чекає доказів щодо тверджень, що:

 

  • переслідування Логвинського мало на меті підірвати репутацію його дружини Юдківської;
  • мало місце злагоджене залякування юристів Логвинського;
  • мала місце медіа-кампанія проти Логвинського, яка включала заяви чиновників в його справі.

 

У той же час комунікація з боку ЄСПЛ ще не означає визнання винуватості держави. Розслідування за ст.18 рідко завершуються на користь заявника. Однак швидкість комунікації з боку ЄСПЛ (менше року) з моменту початку ведення справи свідчить, що Суд надав справі найвищий пріоритет.

 

Нагадаємо, що раніше в Україні стартував конкурс на суддю в ЄСПЛ. Президент Володимир Зеленський підписав указ про проведення конкурсу на кандидата в судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), а також створив спеціальну конкурсну комісію.

 

Рішення ЄСПЛ щодо Майдану і Грузії. Що змінять

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.