ЄСПЛ визнав правомірним покарання батьків-антивакцинаторів

ЄСПЛ визнав правомірним адміністративне покарання батьків за відмову від вакцинації дітей

Ідеться про захист осіб, особливо вразливих до інфекцій, від імені яких населення просять не нехтувати вакцинацією, заявили в Суді.

 

Європейський суд з прав людини визнав правомірним адміністративне покарання батьків, які відмовилися вакцинувати своїх дітей. Про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ в четвер, 8 квітня.

 

Рішення прийняли у справі Вавржичка та інші проти Чеської Республіки (Vavřička and Others v. The Czech Republic). Велика палата підтримала рішення 16 голосами проти одного.

 

«У першому рішенні Європейського суду з прав людини щодо обов’язкової вакцинації дітей Суд не встановив факту порушення Конвенції про захист прав людини», — сказано в повідомленні.

 

Відзначається, що в Чехії щеплення від дев’яти захворювань є обов’язковими. При цьому батьки, які не виконують цю вимогу без важливої причини, можуть бути оштрафовані, а дітям можуть відмовити у відвідуванні дитсадка. У позові проти Чехії — батьки деяких дітей, які відмовилися від щеплень і отримали штрафи, а інші — отримали відмову в прийомі в навчальний заклад.

 

«Суд встановив, що заходи, які оскаржили позивачі, які оцінюються в національному контексті, мають розумне співвідношення пропорційності з цілями, до яких прагне Чехія — захист від захворювань, що представляють серйозний ризик для здоров’я», — пояснив Суд.

 

У Суді наголосили, що справа стосується виключно «стандартної і планової вакцинації дітей від хвороб, які добре відомі медичній науці» і проти яких вакцинація вважається ефективною і безпечною. Низка європейських країн стали суворіше підходити до такої вакцинації через зменшення кількості добровільних щеплень і, відповідно, зниження колективного імунітету.

 

Крім того, чутливість цього питання не обмежується поглядами тих, хто незгоден з вакцинацією, — ідеться, серед іншого, про соціальну солідарність і захист людей, особливо вразливих до певних інфекцій, від імені яких решту населення просять взяти на себе мінімальний ризик у формі вакцинації.

 

У ЄСПЛ додали, що держави повинні ставити інтереси дитини в центр всіх рішень, а захист дитини від серйозних захворювань у більшості випадків досягається завдяки повному графіку щеплень. Ті, кому їх неможливо призначити, побічно захищені, поки в суспільстві підтримується необхідний рівень охоплення вакцинацією. Коли політики добровільної вакцинації недостатньо для досягнення і підтримки колективного імунітету або ж колективний імунітет не допомагає через природу захворювання (наприклад, правця), влада може обґрунтовано ввести політику обов’язкової вакцинації.

 

У той же час ЄСПЛ звернув увагу, що обов’язкова вакцинація не є абсолютною — при наявності протипоказань можливі виключення, і навіть у разі відмови примусова вакцинація не допускається, мова йде про «примус». При цьому недопуск дітей до навчальних закладів має захисний, а не каральний характер.

 

Нагадаємо, що раніше Bloomberg назвав лідерів постпандемійного світу. Їхнє лідерство ґрунтується на темпах вакцинації населення від коронавірусної інфекції і жорсткій монетарній політиці.

 

Перші в Європі. COVID-антирекорди України

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.