ЄС зажадав від Білорусі звільнити засуджених опозиціонерів

Фото: telegraf.com.ua ЄС закликав Білорусь звільнити політичних в’язнів

Влада Білорусі повинна дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань у рамках ООН та ОБСЄ, зазначили в Брюсселі.

 

Влада Євросоюзу зажадала від Білорусі негайно звільнити опозиціонерів Марію Колесникову і Максима Знака, яких суд засудив до 11 і 10 років в’язниці відповідно. Про це йдеться в заяві офіційного представника зовнішньополітичного відомства ЄС у понеділок, 6 вересня.

 

«ЄС висловлює жаль з приводу продовження кричущої неповаги мінським режимом прав людини і фундаментальних свобод народу Білорусі. ЄС вимагає негайного і безумовного звільнення усіх політичних в’язнів у Білорусі, яких налічується понад 650 осіб, включаючи Марію Колесникову і Максима Знака, а також журналістів і всіх людей, які опинилися за ѓратами за те, що користувалися власними правами», — йдеться в заяві.

 

У ЄС наголосили, що влада Білорусі повинна дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань у рамках ООН та ОБСЄ.

 

«ЄС продовжить свої зусилля, щоб домогтися правосуддя за жорстокі репресії з боку білоруської влади», — додали в Брюсселі.

 

Нагадаємо, Колесниковій і Знаку пред’явили звинувачення за кількома статтями: їх звинуватили в публічних закликах до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці, у змові з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом, а також у створенні екстремістського формування і керівництві ним. Захист опозиціонерів має намір оскаржити вирок.

 

Тим часом ЄС почав роботу над п’ятим пакетом санкцій проти самопроголошеного лідера країни Олександра Лукашенка. В Євросоюзі однією з причин підготовки санкцій називають використання Мінськом мігрантів як інструменту проти ЄС.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.