ЄС стривожили дії РФ в Керченській протоці

Фото: facebook.com/mod.mil.rus Російські кораблі в Чорному морі

У Брюсселі розглянуть ситуацію із закриттям Росією частини Чорного моря для військових кораблів і державних суден.

 

Намір Росії закрити частину Чорного моря для судноплавства є порушенням міжнародного права. Про це в п’ятницю, 16 квітня, заявив представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Петер Стано, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

 

 

«Намір Російської Федерації закрити певні райони Чорного моря для судноплавства до жовтня 2021 року під приводом військових навчань викликає серйозну тривогу, тим більше на тлі ситуації на українсько-російському державному кордоні і в незаконно анексованому Криму», — сказав він.

 

Це рішення порушує свободу судноплавства, гарантовану Конвенцією ООН з морського права, зазначив дипломат.

 

«Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права. ЄС нагадує про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності і незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонах і закликає Росію зробити те ж саме», — додав Стано.

 

Він також повідомив, що Рада ЄС із закордонних справ під час дискусії в Україні 19 квітня обговорить цю ситуацію.

 

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що РФ під приводом навчань має намір закрити до жовтня частину акваторій Чорного моря в напрямку до Керченської протоки для військових кораблів і державних суден інших країн.

 

МЗС України висловило рішучий протест із цього приводу.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.