ЄС поки не розглядає санкції проти українських олігархів за корупцію

Фото: Getty Images В ЄС прокоментували можливість санкцій проти українських олігархів за корупцію

В Єврокомісії «зараз не можуть будувати гіпотези щодо санкцій проти певних осіб у майбутньому».

 

В Євросоюзі поки що не розглядають введення санкцій проти українських олігархів, як це рекомендувала Європейська аудиторська палата. Про це заявив спікер ЄС Петер Стано в п’ятницю, 24 вересня.

 

«Боротьба з корупцією — в першу чергу, в інтересах України. Уряд і президент Зеленський знають, що це їх зобов’язання, це те, що ми регулярно обговорюємо. І не обов’язково говорити про санкції, ми маємо дуже сильний інструмент — Угода про асоціацію. У рамках цієї угоди ми обговорюємо всі проблеми і виклики, і ми підтримуємо боротьбу з корупцією, а також з феноменом зростання впливу олігархів. Санкції — тільки один з інструментів, який може бути використаний у такій ситуації», — сказав Стано.

 

Крім санкцій, аудитори рекомендували розробити модель запобігання того, щоб окремі українці, підозрювані у великій корупції, могли в’їжджати в Євросоюз і користуватися там своїми активами.

 

Як зазначив Стано, для рішення про санкції існують певні процедури обговорення між країнами-членами і для їх введення необхідно одноголосне рішення.

 

Своєю чергоб, в Єврокомісії також відзначили прийняття Верховною Радою закону про олігархів.

 

«Ми віддаємо належне спробі президента Зеленського протидіяти цьому феномену і впливу олігархів, який є дуже значним в економічному і політичному житті України. На нашу думку, це крок вперед, але звичайно, треба буде подивитися, як він буде імплементований. Також ми хотіли б побачити зміцнення вже існуючих інститутів», — заявила прес-секретар ЄК Ана Пізонеро.

 

За її словами, в Єврокомісії «зараз не можуть будувати гіпотези щодо санкцій проти певних осіб у майбутньому».

 

Нагадаємо, що депутати прийняли закон про деолігархізацію. Він встановлює критерії, кого вважати олігархом і спрямований на обмеження їх впливу на політику країни. Перелік олігархів має скласти Рада нацбезпеки і оборони, очолювана президентом України.

 

Раніше президент Володимир Зеленський назвав єдиний шлях для олігархів. Тепер у олігархів в Україні залишився лише один шлях — стати чистим бізнесом, заявив президент.

 

Реєстр олігархів. Рада прийняла скандальний закон

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.