ЄС почав роботу над п'ятим пакетом санкцій проти Лукашенка

Проти Лукашенка в ЄС готують нові санкції

В Євросоюзі однією з причин підготовки нового пакету санкцій щодо режиму Олександра Лукашенка називають використання Мінськом мігрантів як інструмент проти ЄС.

Європейський Союз починає підготовку нового, п’ятого пакету санкцій проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Про це повідомив у четвер, 2 вересня, заступник керуючого директора зі Східної Європи та Центральної Азії зовнішньополітичної служби ЄС Люк Девінь. Він виступав на слуханнях в комітеті із закордонних справ Європарламенту, присвячених ситуації на кордоні ЄС з Білоруссю, передає DW.

«Останні дії режиму Лукашенка, а саме інструменталізація мігрантів державою, є кричущим нехтуванням міжнародних норм. Це точно не змінить нашу рішучість і точно не допоможе у скасуванні санкцій щодо Білорусі, а зовсім навпаки», — заявив Девінь. «Ми продовжимо боротьбу з цією жахливою інструменталізацією мігрантів і людських страждань режимом Лукашенка. Ця боротьба, звичайно, буде включати санкції. Робота над п’ятим пакетом починається зараз, спільно з державами-членами ЄС», — додав чиновник.

Раніше Євросоюз ввів чотири пакети персональних санкцій за фальсифікацію президентських виборів у Білорусі 9 серпня 2020 року і за наступні придушення протестів. У списку санкцій перебувають в загальній складності 166 фізичних осіб, а також 15 організацій і підприємств. Крім цього, після примусової посадки літака Ryanair в Мінську ЄС ввів економічні санкції щодо Білорусі. Зокрема, вони обмежують імпорт нафтопродуктів і калійних добрив.

Нагадаємо, 9 серпня в річницю президентських виборів у Білорусі, після яких в країні почалися масові протести, в Лондоні, Вашингтоні та Оттаві оголосили про введення нових санкцій щодо Мінська.

У МЗС Білорусі пообіцяли вжити «адекватні заходи».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.