ЄС побоюється впливу РФ і Китаю на Афганістан

У ЄС обговорюють подальшу взаємодію з Афганістаном

Брюссель не може дозволити китайцям і росіянам узяти контроль над ситуацією в країні при талібах, заявив Боррель.

 

Євросоюз не повинен допустити, щоб Росія та Китай поширили свій вплив на нову владу Афганістану, заявив глава дипломатії ЄС — Жозеп Боррель — під час слухань у комітетах Європарламенту, які відбулися в четвер, 19 серпня.

 

 

 

«Ми, звісно, не можемо дозволити китайцям і росіянам узяти контроль над ситуацією», — сказав він.

 

Для ЄС настав час розвивати дипломатичні можливості разом з Великою Британією та США, вважає Боррель.

 

«Ми повинні діяти в умовах геополітичних наслідків з урахуванням того, що відбувається та що відбуватиметься. Китай уже визнав Талібан, Росія так само зробить це. Вони не закриють свої посольства — навпаки, розширять свою присутність. І це змінить геополітичний баланс впливу», — заявив дипломат.

 

«У нас була можливість обговорити цю проблематику з міністрами закордонних справ (ЄС, 17 серпня. — Ред.). Ми спробували провести загальний аналіз ситуації, обмінялися поглядами на позицію Європейського Союзу в цій новій політичній реальності, яка постає в Кабулі», — відзначив Боррель.

 

 

 

Дипломат сумнівається, що до складу нового уряду Афганістану увійдуть представники попередньої влади. «Навіть якщо ми його підтримаємо, думаю, це малоймовірно», — сказав він.

 

Також Боррель заявив, що події в Афганістані стали катастрофою для довіри до Заходу у світі, західні розвідки не змогли передбачити цю катастрофу.

 

«Це катастрофа і кошмар для афганського народу і для довіри до Заходу у світі. Де були наші розвідки, які не змогли цього передбачити? Я впевнений, що навіть Талібан не міг такого передбачити», — заявив він.

 

Боррель нагадав, що ЄС і США витратили колосальні гроші на підтримку афганського уряду. «Ми вклали в Афганістан величезні ресурси — тільки США витрачали на Афганістан по $ 300 млн в день кожен день за останні 20 років», — заявив він.

 

Боррель також наголосив на важливості евакуювати з Афганістану не тільки західних громадян, а й тих афганців, які працювали на західні чи міжнародні організації, а сьогодні побоюються репресій з боку Талібану.

 

Раніше Боррель визнав, що ЄС доведеться почати діалог з Талібаном.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.