ЄС дасть Україні €600 млн макрофінансової допомоги

ЄС надасть транш Україні найближчими днями

Євросоюз та Україна також обговорять спільні зусилля щодо боротьби з гібридними погрозами і дезінформацією.

 

У найближчі дні Євросоюз надасть Україні транш у 600 млн євро в рамках макрофінансової допомоги. Про це в понеділок, 11 жовтня, в Брюсселі заявив журналістам представник ЄС, повідомляє ТАСС.

 

«Транш у €600 млн буде виділено найближчими днями», — сказав він.

 

Також наголошується, що Євросоюз та Україна на двосторонньому саміті 12 жовтня обговорять спільні зусилля щодо боротьби з гібридними погрозами і дезінформацією.

 

«Ми обговоримо, що ще ми можемо зробити, аби боротися з гібридними погрозами і дезінформацією», — додав він.

 

Крім того, на зустрічі сторони обговорять всілякі сценарії щодо постачання газу.

 

«Ми будемо консультуватися детально з колегами з України, щоб подивитися, що може бути зроблено для збільшення поставок газу. Це буде важлива тема обговорень між лідерами. Єврокомісія працюватиме з Україною за всіма можливими сценаріями цієї зими», — сказав він.

 

Представник також додав, що ЄС обговорює військово-навчальну місію для України і може прийняти рішення в першій половині листопада.

 

«Ми вивчаємо можливість підтримки здібностей України, в тому числі у професійній військовій діяльності», — сказав він.

 

Також, за словами представника ЄС, у першій половині листопада збереться комітет із зовнішньої політики і безпеки, який оцінить і прийме остаточне рішення.

 

Нагадаємо, Єврокомісія ще у вересні схвалила виділення €600 млн Україні. Очікувалося, що фактична виплата коштів Києву відбудеться в кінці жовтня.

 

Раніше в ЄК заявляли, що Україна може втратити транш у 600 млн євро, якщо ситуація з МВФ не буде вирішена до 14 вересня.

 

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.